×

ایمن سازی بازار تهران از زبان مدیرکل مدیریت بحران استان تهران

 • کد نوشته: 2964
 • ۵ دی ، ۱۳۹۹
 • ۰
 • منصور درجاتی در گفت وگو با بازباران نیوز، درباره مقابله با بحران زلزله در تهران به ایمن سازی بازارهای تهران، تجریش و ری اشاره کرد و گفت: گام های بلندی در جهت ایمن سازی بازار تهران و تجریش برداشته شده است. طرح ایمن سازی بازار بزرگ تهران، تجریش وعبدالعظیم حسنی از آغاز دولت یازدهم و […]

  ایمن سازی بازار تهران از زبان مدیرکل مدیریت بحران استان تهران
 • منصور درجاتی در گفت وگو با بازباران نیوز، درباره مقابله با بحران زلزله در تهران به ایمن سازی بازارهای تهران، تجریش و ری اشاره کرد و گفت: گام های بلندی در جهت ایمن سازی بازار تهران و تجریش برداشته شده است. طرح ایمن سازی بازار بزرگ تهران، تجریش وعبدالعظیم حسنی از آغاز دولت یازدهم و دوازدهم در دستور کار قرار گرفته بود.

  وی افزود: البته هریک از این بازارها از ابعاد مختلف دارای ویژگی های منحصربه فردی هستند برای مثال بازار تهران با وسعت ۱۱۲ هکتار که به همراه انبارهای اطراف خود، ممکن است مساحتی حدود ۴۰۰ هکتار را در برگیرد، لذا اجرای استانداردهای ایمنی نیز در هر یک از آنها ملاحظات متفاوتی دارد.

  وی با اشاره به اینکه وظایف هریک از دستگاه ها در ایمن سازی بازار بزرگ تهران مشخص شده و کار به صورت فازبندی شده در حال پیشرفت است، گفت: ایمن‌سازی بازار بزرگ تهران با جدیت پیگیری و عملکرد دستگاه‌ها در انجام وظایف محوله رصد می‌شود. ایمنی بازار از نظر شبکه آبرسانی، فاضلاب، برق، مخابرات، زیباسازی، میراث فرهنگی، اوقاف و ایمنی و آتش نشانی و شهرداری مورد بررسی قرار گرفت و بنا شد شرکت توزیع نیروی برق طرح برق رسانی، بهسازی شبکه و رویکرد ایمن‌سازی را در بازار دنبال و اجرا کند. در حقیقت هریک از این دستگاه ها در حیطه وظایف خود باید در جهت ایمن سازی بازار تهران اقدام کنند.

  مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به طرح جامع شرکت مخابرات برای بازار تهران اشاره کرد و افزود: شرکت مخابرات طرح جامع خود را برای بازار بزرگ ارائه و برای جعبه‌های تلفن که دیگر نمی‌توان مانند گذشته از آن‌ها بهره گرفت، با هماهنگی سازمان زیباسازی اقدامات مورد نیاز را انجام می‌دهد.

  وی تاکید کرد: در حوزه ایمنی و آتش‌نشانی نیز ایستگاهی که در بازار وجود دارد، از ایستگاه‌های مطرح است که بنا شد تجهیزات خود را بررسی و به روزرسانی کند. برای بازارهای تجریش و ری نیز باتوجه به بافت متفاوتی که دارند طرح های دیگری در جهت ایمن سازی تهیه و پیگیری خواهد شد.

  انتهای پیام

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *