×
×

آماده باش کامل مدیریت بحران گیلان تا فردا

 • کد نوشته: 2648
 • ۲۵ تیر ، ۱۳۹۹
 • ۰
 • به گزارش بازباران نیوز، امیر مرادی با اشاره به وقوع بارش های شدید و جاری شدن سیل در تعدادی از شهرستان های گیلان، اظهار کرد: طی دو روز گذشته شهرستان های تالش، ماسال، فومن، رودبار، سیاهکل و رودسر درگیر سیل بودند. وی با بیان اینکه سامانه بارشی مذکور از تالش آغاز شد و تا رودسر ادامه یافت، تصریح […]

  آماده باش کامل مدیریت بحران گیلان تا فردا
 • به گزارش بازباران نیوز، امیر مرادی با اشاره به وقوع بارش های شدید و جاری شدن سیل در تعدادی از شهرستان های گیلان، اظهار کرد: طی دو روز گذشته شهرستان های تالش، ماسال، فومن، رودبار، سیاهکل و رودسر درگیر سیل بودند.

  وی با بیان اینکه سامانه بارشی مذکور از تالش آغاز شد و تا رودسر ادامه یافت، تصریح کرد: با توجه به تغییرات آب و هوایی رخ داده در استان، شاهد بارش های سنگین به ویژه در ارتفاعات در عرض چند دقیقه هستیم.

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان، با اشاره به نداشتن بارندگی طی ۶۰ روز گذشته در شهرستان تالش، عنوان کرد: اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان پیش بینی های لازم را انجام داده بود و از هفته گذشته در حالت آماده باش بودیم.

  مرادی، از فعال شدن سامانه هشدار سریع با همکاری هواشناسی در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: برای نخستین بار در کشور طرح پایش داده های هواشناسی را برای مدیریت و حتی جلوگیری از حوادث و مخاطرات طبیعی همچون آتش سوزی، افزایش دما و سیل در دستور کار داریم.

  وی با اشاره به همکاری منابع طبیعی، آب منطقه ای و راهداری با اداره کل مدیریت بحران و هواشناسی استان، گفت: به دنبال ایجاد یک مرکز پایش هستیم. در این راستا اطلاعات مربوط به سیل از طریق تطبیق داده های ایستگاه های آب منطقه ای با داده های ایستگاه های هواشناسی بررسی می شود.

  مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با بیان اینکه پیش بینی مربوط به سیل اخیر سریعا به دستگاه های امدادرسان و فرمانداری ها و شهرداری ها اطلاع رسانی شده است، تاکید کرد: سامانه هشدار سریع به صورت آزمایشی در سیل تالش فعال شد و هواشناسی داده های لازم را به دستگاه های مربوطه ارائه کرد و بارش شدید را پیش بینی کرده بودیم.

  وی از کاهش خسارات سیل دو روز گذشته خبر داد و اضافه کرد: با توجه به اینکه بارش سنگین و سیل داشتیم، اما خسارت جانی وارد نشد؛ تنها یک مورد فوتی داشتیم که علت آن در دست بررسی است.

  مرادی، با بیان اینکه سیل اخیر به بخش کشاورزی، راهداری و ساختمانی آسیب وارد کرده است، متذکر شد: احتمالا فعالیت این سامانه بارشی تا فردا ادامه دارد و هنوز تیم های ارزیاب برآورد خسارت نداشته اند؛ البته اولویت با کاهش خسارت جانی است.

  مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با اشاره به آماده باش نیروهای امدادی و راهداری و فرمانداران، اظهار کرد: در حال حاضر کلیه راه ها بازگشایی شده است.

  وی با اشاره به بارش ۵۵ میلیمتری در فومن و ۲۲ میلیمتری در دیلمان در کمتر از یک ساعت، ادامه داد: حجم تخریب سیل بسیار بالاست و همواره تلاش داریم خسارات جانی را به حداقل برسانیم.

  مرادی، الگوهای هواشناسی گیلان را دائما در حال تغییر دانست و یادآور شد: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر ادامه فعالیت سامانه بارشی تا فردا، هلال احمر و راهداری برای رفع سریع مشکلات احتمالی در آمادگی کامل هستند.

  انتهای پیام

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *