×

کاهش قیمت مسکن در آذر ماه

 • کد نوشته: 2990
 • ۷ دی ، ۱۳۹۹
 • ۰
 • به گزارش بازباران نیوز، گزارش تحولات بازار مسکن در شهر تهران که از سوی بانک مرکزی منتشر شده، بیانگر این است که در آذر امسال متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی تهران ۲۶ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل […]

  کاهش قیمت مسکن در آذر ماه
 • به گزارش بازباران نیوز، گزارش تحولات بازار مسکن در شهر تهران که از سوی بانک مرکزی منتشر شده، بیانگر این است که در آذر امسال متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی تهران ۲۶ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل ۱.۱ درصد کاهش و ۹۸.۹ درصد افزایش دارد.

  علاوه براین، تعداد معاملات انجام شده در آذرماه سال ۱۳۹۹ در حدود ۲.۶ هزار فقره بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷۳.۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد و بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا حاکی از آن است که واحدهای تا پنج سال ساخت با سهم ۳۹.۱ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

  این در حالی است که در میان مناطق ۲۲‌گانه شهر تهران بیشترین متوسط قیمت هر متر خانه ۵۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با حدود ۱۰ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است که هر یک از آنها با افزایش ۸۴ درصدی در منطقه یک و ۶۶ درصدی در منطقه ۱۸ مواجه شده‌اند.

  چند واحد مسکونی در آذر ماه معامله شد؟  

  همچنین، در ۹ ماهه اول امسال حدود ۷۰.۶ هزار واحد مسکونی معامله شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل ۴۲.۹ درصد افزایش دارد. در این مدت متوسط قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۲۲ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان بوده که افزایش ۷۴.۲ درصدی دارد.

  توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده برحسب قیمت یک مترمربع بنا در آذرماه نیز حاکی از آن است که واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی ۱۴ تا ۱۶ میلیون تومان به ازای هر مترمربع بنا با سهم ۷.۹ درصد بیشترین سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص دادند و دامنه قیمتی ۱۸ تا ۲۰ میلیون و ۱۲ تا ۱۴ میلیون با ۶.۶ و ۶.۳ درصد سهم در رتبه بعدی قرار دارد.

  از سوی دیگر در آذرماه امسال توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر اساس ارزش هر واحد نشان‌دهنده آن است که واحدهای مسکونی با ارزش ۶۰۰ تا ۸۵۰ میلیون تومان با اختصاص سهم ۱۴.۹ درصد بیشترین سهم از معاملات انجام شده را داشتند.

  منطقه ۵ دارای بیشترین معاملات مسکن

  همچنین، توزیع معاملات انجام شده مسکن بر اساس مناطق شهری در تهران حاکی از آن است که منطقه پنج با ۱۲.۷ درصد از کل معاملات، بیشترین سهم معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده است.

  وضعیت اجاره خانه در تهران

  علاوه براین، بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در آذر ماه امسال نشان دهنده رشدی معادل  ۲۹.۴ و ۳۲.۴  درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته است.

  انتهای پیام

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *