×

استاندار تهران تاکید کرد:
لزوم توجه به جمعیت سالمندی کشور

 • کد نوشته: 3474
 • ۴ دی ، ۱۳۹۸
 • ۰
 • استاندار تهران با اشاره به اینکه باید از آمارها در جهت برنامه ریزی بهتر و دقیق تر بهره بگیریم افزود: باید به جمعیت سالمندی کشور توجه ویژه داشته باشیم.
  لزوم توجه به جمعیت سالمندی کشور
 • به گزارش بازباران نیوز، انوشیروان محسنی بندپی در پایان جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان تهران گفت: با توجه به اینکه سوم دی‌ماه هر سال سالروز تأسیس ثبت احوال است و این سازمان در سال جاری یکصدویکمین سالروز تأسیس خود را جشن می‌گیرد همکاران ثبت احوال در استان تهران در جلسه‌ای با حضور ریاست ثبت احوال کشور در استانداری تهران حضور پیدا کردند تا مسائل مختلف حوزه ثبت احوال مورد بررسی قرار گیرد.

  وی ادامه داد: دو مسئله یعنی تحولات جمعیت کشور و این موضوع که چقدر می‌توانیم ثبت احوال استان تهران را با توجه به وظایفی که بر عهده دارند یاری دهیم مورد بررسی قرار گرفت تا از این طریق نسبت به هوشمندسازی ثبت احوال در راستای شفافیت و اثربخشی اقدامات گام موثری برداریم.

  وی افزود: ‌در این جلسه گزارشی توسط مدیرکل ثبت احوال استان تهران در حوزه‌های ساختاری جمعیتی استان،‌ امید به زندگی، نرخ ولادت، ازدواج و جمعیت سالمندی استان تهران ارائه شد. امیدواریم با بهره‌مندی از آمار و اطلاعات موجود بتوانیم برنامه‌ریزی دقیقی برای افزایش ولادت و توجه به جمعیت سالمندی داشته باشیم.

  وی تأکید کرد: باید اقدامات موثری برای جمعیت سالمندی انجام شود چرا که این افراد اقلیتی فرهیخته و با تجربه هستند و از سوی دیگر نیازهای ویژه‌ای دارند که باید مورد توجه قرار گیرد.

  استاندار تهران با اشاره به کسب رتبه نمونه کشوری در رضایتمندی شهروندان توسط سازمان ثبت احوال گفت: سازمان ثبت احوال این رتبه را در سال ۹۷ کسب کرد و در راستای تحقق هر چه بیشتر رضایتمندی مردم برنامه تحولی نیز در دستور کار دارند که قابل قدردانی است.

  وی ادامه داد: درباره کارت‌های ملی هوشمند نیز اقدام موثری توسط این سازمان انجام شده و با توجه به زیرساخت‌هایی که فراهم شده این طرح به اتمام خواهد رسید. امروز ثبت احوال کشور توانایی استعلام برخط ۱۰ هزار پاسخ در هر ثانیه را فراهم کرده در حالی که تنها ۳۰۰۰ استعلام در ثانیه از این سامانه انجام می‌شود که نشان دهنده توانمندی این سازمان است.

  انتهای پیام

  نویسنده: سرور علیزاده
  منبع: پایگاه خبری بازباران نیوز

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *