×
×

ساخت یک مدرسه دخترانه توسط دانشگاه شریف

 • کد نوشته: 3713
 • ۳ بهمن ، ۱۴۰۰
 • ۰
 • دانشگاه صنعتی شریف به یاد شهدای این دانشگاه با کمک خیرین، یک مدرسه دخترانه در کهریزک افتتاح کرد.
  ساخت یک مدرسه دخترانه توسط دانشگاه شریف
 • به گزارش باز باران نیوز، دبیرستان دخترانه شهدای دانشگاه صنعتی شریف با همکاری مجمع دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف و اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان تهران افتتاح شد.

  آیین افتتاح دبیرستان دخترانه شهدای دانشگاه صنعتی شریف با حضور دکتر جلیلی سرپرست دانشگاه صنعتی شریف، حجت‌الاسلام طباطبایی مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه صنعتی شریف، محمدرضا افضلی‌نیا رئیس آموزش و پرورش کهریزک، مهندس کمالیان نماینده مجمع دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف، خانواده برخی از شهدای دانشگاه صنعتی شریف از جمله شهید علی‌محمدی، برخی از استادان این دانشگاه و مسئولین و دانش آموزان این دبیرستان برگزار شد.

  دکتر رسول جلیلی سرپرست دانشگاه صنعتی شریف در مراسم افتتاحیه این مدرسه گفت: این مدرسه اولین مدرسه‌ای نیست که با تلاش خانواده دانشگاه صنعتی شریف ساخته شده است. پس از زلزله تلخ سال ۱۳۹۶ در غرب کشور، یکی از استادان دانشگاه صنعتی شریف پیش‌قدم شد و اقدام به ساخت مدرسه‌ای در مناطق محروم غرب کشور کرد. همچنین در آیین گرامیداشت ۱۶ شهید دانش آموخته  دانشگاه صنعتی شریف در سانحه هواپیمای اوکراینی، همان استاد جلوداری کرد و مدرسه‌ای با نام این شهدا در مناطق محروم سیستان بلوچستان ساخت.

  سرپرست دانشگاه ابراز امیدواری کرد که این فعالیت‌های خداپسندانه توسط دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف تداوم پیدا کند و بیش از پیش شاهد همکاری خانواده دانشگاه صنعتی شریف در چنین اقداماتی باشیم.

  دکتر جلیلی بر اهمیت تکالیف شهروندی دانش آموزان تاکید کرد و گفت: امیدوار هستم که دانش آموزان عزیز این مدرسه علاوه بر تلاش برای کسب علم و دانش، در مسائل تربیتی، فرهنگی و شهروندی نیز پیشتاز و برجسته باشند و از دبیران و مسئولین این مدرسه می‌خواهم انس با قرآن را برای دانش آموزان احیا کنند، چراکه هرآنچه برای عاقبت به خیری ما لازم است در قرآن آمده است.

  سرپرست دانشگاه شریف گفت:  شعار ما در دانشگاه صنعتی شریف، شریف برای زندگی است. امیدوار هستم تا دانش آموزانی که از این مدرسه به دانشگاه شریف یا دیگر دانشگاه‌ها می‌آیند، هم برای زندگی آحاد جامعه موثر باشند و هم برای خودشان زندگی خوبی را فراهم کنند.

  همچنین در این مراسم مهندس حسین کمالیان نماینده مجمع دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف نیز در این مراسم گفت: ایده مشارکت مجمع در مدرسه سازی از اواخر سال ۱۳۹۸ مطرح شد و پس از تشکیل کارگروه برای ساخت مدرسه، بررسی میدانی و برگزاری جلساتی با مسئولین آموزش و پرورش، در نهایت تیرماه ۱۳۹۹ توافق‌نامه میان مجمع دانش‌ آموختگان دانشگاه صنعتی شریف و مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران امضا شد و علی‌رغم مشکلات ناشی از اپیدمی کرونا در نهایت امروز شاهد به ثمر نشستن تلاشهایمان هستیم.

  مهندس کمالیان خاطرنشان کرد: بسیاری از دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف در داخل و خارج کشور به صورت فردی در امور خیریه و عام‌المنفعه مشارکت دارند و برخی نیز در قالب همکاری با مجمع دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف به این امور خداپسندانه می‌پردازند.

  وی از تداوم همکاری مجمع با این مدرسه خبر داد و افزود: مقرر گردیده دو نفر از بانوان دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف با بیش از ۳۰ سال سابقه و تجربه اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی برای دبیران و بازدیدهای علمی برای دانش آموزان کرده و همفکری‌های لازم را در جهت رفع مشکلات این دبیرستان داشته باشند.

  مهندس کمالیان افزود: ساخت این مدرسه آغاز فعالیت عام‌المنفعه مجمع دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف در این حوزه است و امیدوار هستیم تا با کمک دوستان فعالیت‌های بیشتری را در این بخش انجام دهیم.

  انتهای پیام

  نویسنده: ناصر بابائی
  منبع: پایگاه خبری باز باران نیوز

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *