×

روزهای کرونایی در پرونده‌های مستأجران و مهریه مراعات کنید

 • کد نوشته: 2634
 • ۷ اردیبهشت ، ۱۳۹۹
 • ۰
 • به گزارش بازباران نیوز، به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، آیت الله سید ابراهیم رییسی صبح امروز به صورت از پیش اعلام نشده، از دادسرا و دادگسترى شهرستان رى بازدید کرد. رییس قوه قضاییه ضمن بازدید از بخش‌هاى مختلف دادسرا و دادگسترى این شهرستان، در جریان مشکلات حقوقى و قضایى برخى از مراجعان قرار […]

  روزهای کرونایی در پرونده‌های مستأجران و مهریه مراعات کنید
 • به گزارش بازباران نیوز، به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، آیت الله سید ابراهیم رییسی صبح امروز به صورت از پیش اعلام نشده، از دادسرا و دادگسترى شهرستان رى بازدید کرد.

  رییس قوه قضاییه ضمن بازدید از بخش‌هاى مختلف دادسرا و دادگسترى این شهرستان، در جریان مشکلات حقوقى و قضایى برخى از مراجعان قرار گرفت و دستورات لازم را صادر کرد.

  رییس دستگاه قضایى در ابتداى این بازدید، از معاونت ارجاع دادسراى عمومى و انقلاب شهرستان رى بازدید کرد. واحد رایانه، دفتر معاون دادستان، اجراى احکام انقلاب، شعبه یازدهم دادیارى، شعبه دوم دادیارى، شعبه ١١ بازپرسى، شعبه چهارم بازپرسى، شعبه هفتم دادیارى و واحد اظهارنظر، دیگر مقصدهاى رییس قوه قضاییه در جریان بازدید از دادسراى عمومى و انقلاب شهرستان رى بود.

   

  در طى این بازدید یکى از مراجعان در دیدار با آیت الله رئیسى از اجاره دادن خیابان روبروى دادسرا انتقاد کرد و خواستار تحقیق پیرامون مسائل شهرستان رى شد.

  سایر مراجعان به دادسراى عمومى و انقلاب شهرستان رى نیز درخواست‌هاى خود را به صورت مکتوب به رییس قوه قضاییه تحویل دادند و دستورات لازم پیرامون رسیدگى به این درخواست‌ها از سوى آیت الله رییسى صادر شد.

  در طى بازدید از دادسراى عمومى و انقلاب شهرستان رى، رییس قوه قضاییه بر شنیده شدن حرف مردم، رسیدگی با حوصله به پرونده‌ها و احقاق حق تاکید کرد.

  آیت الله رییسى همچنین دستوراتى به منظور توسعه فضاى ادارى دادسراى عمومى و انقلاب شهرستان رى صادر کرد. در طى این بازدید، رییس قوه قضاییه در زمینه تسریع در رسیدگى به پرونده‌هاى کثیرالشاکى در دادسرا نیز دستوراتى صادر کرد.

  آیت الله رییسى پس از بازدید از دادسراى عمومى و انقلاب شهرستان رى، به دادگسترى این شهرستان رفت و در ابتداى امر از واحد اجراى احکام خانواده بازدید کرد.

  در ابتدا شعبه ٩، ۶، ٨ دادگاه خانواده و دفتر شعبه ٧ دادگاه خانواده از سوی رییس قوه قضاییه مورد بازدید قرار گرفت. آیت الله رییسى در طى این بازدید، دستور رسیدگى به مشکل پیرمردى را که عنوان میکرد از ورود وى به دادسرا جلوگیرى شده بود، صادر کرد.

  همچنین برخى از مراجعان مشکلات حقوقى خود را به صورت شفاهى و مکتوب بیان کردند و رییس دستگاه قضایى نیز دستورات لازم را براى رسیدگى به مشکلات آن‌ها صادر کرد.

  رییس قوه قضاییه راهنمایى‌هاى لازم را در خصوص مشکل حقوقى یکى از مراجعان که سرباز بود، به وى ارائه کرد. آیت الله رییسى بر اجراى سریع و به موقع احکام و در دادگاه‌هاى خانواده بر ارائه فرصت به منظور صلح و سازش در میان زوجین و ارجاع پرونده‌هاى خانواده در بدو امر به شورا و مراعات نسبت به پرونده مستاجران، چک های برگشتی و مهریه با توجه به تعطیلی کسب و کارها در بازدید سرزده از دادسرا شهرستان ری تأکید کرد.

  فیلم| تأکید رئیس دستگاه قضا به مراعات با پرونده مستاجران و چک‌های برگشتی در روزهای کرونایی

  رعایت پروتکل بهداشتی برای متهمان، محکومان، وکلا و مراجعین به دادگستری از موارد مهم دیگری بود که از سوی آیت الله رییسی مورد بررسی دقیق قرار گرفت.

  انتهای پیام/

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *