×

مدیرفنی شبکه شاد:
رصد مستمر شبکه شاد و پالایش ماهانه ۱۰ میلیون محتوا

 • کد نوشته: 3925
 • ۲۰ مرداد ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • مدیرفنی شبکه شاد با اشاره به اینکه ماهانه حدود ۱۰ میلیون محتوا را پالایش می‌کنیم، گفت: در این میان، محتواها و فایل‌های غیراخلاقی و شبیه به آن، توسط ماشین شناسایی و توسط کاربر انسانی چک و حذف می‌شود. همچنین کاربران متخلف اجازه فعالیت در شاد را نخواهند داشت.
  رصد مستمر شبکه شاد و پالایش ماهانه ۱۰ میلیون محتوا
 • علی کاظم‌زاده در گفت‌وگو با باز باران نیوز، در پاسخ به پرسشی مبنی بر روند فعالیت شبکه شاد در سال تحصیلی جدید اظهار کرد: شاد بازوی فضای مجازی آموزش و پرورش خواهد بود و هر کجا که آموزش و پرورش نیاز داشته باشد می‌تواند در فضای مجازی از شاد استفاده کند.

  وی افزود: ما آمادگی کامل داریم هر آنچه که آموزش و پرورش در این حوزه نیاز داشته باشد را در اختیارش قرار دهیم.

  وی با بیان اینکه شاد برای سال تحصیلی آینده آمادگی دارد که در صورت آموزش ترکیبی در کنار دانش‌آموزان و نظام آموزشی کشور باشد و در صورتی که نیاز به استفاده از شاد برای اجرای فعالیت‌های پروشی و فرهنگی باشد، امکان آن را فراهم کند، گفت: بر اساس آنچه که تا کنون مشخص شده فعالیت پرورشی، فرهنگی و برنامه‌های مکمل آموزش در شاد ادامه پیدا خواهد کرد و دانش‌آموزان می‌توانند از آن استفاده کنند.

  وی همچنین درباره اینترنت پاک دانش‌آموزی و فراهم آوردن فضایی ایمن جهت استفاده دانش‌آموزان اظهار کرد: اینترنت پاک، سند صیانت از کودکان و مباحثی از این دست که مدتی است مطرح شده‌اند همواره دغدغه ما نیز بوده و هست. از زمان راه‌اندازی شاد، به این موارد اندیشیده‌ایم و حتی فراتر از جلسات و کمیسیون‌ها که در حال بررسی این موضوعات هستند فراهم آوردن فضایی پاک و ایمن برای کودکان را در نظر داشته و تلاش کردیم آن اجرا کنیم.

  وی اضافه کرد:‌ تاییدیه‌های وزارت آموزش‌وپرورش، گواه این مطلب و نشان‌دهنده این است که کار را درست و اصولی پیش می‌بریم.

  وی با اشاره به اینکه ماهانه حدود ۱۰ میلیون محتوا را پالایش می‌کنیم گفت: در این میان، محتواها و فایل‌های مستهجن، غیراخلاقی و شبیه به آن، توسط ماشین شناسایی و توسط کاربر انسانی چک و حذف می‌شود. همچنین کاربران متخلف اجازه فعالیت در شاد را نخواهند داشت. اگر کاربر عادی و دانش‌آموز باشد بر اساس معیارهای اعلامی آموزش و پرورش برای مدتی تعلیق می‌شود.

  وی ادامه داد: مواردی هم داشته‌ایم که برخی معلمان و مدیران، کانال‌هایی که داشته‌اند را در اختیار اشخاص دیگری قرار داده‌اند و یا اکانت‌شان به شیوه‌های کلاهبردارانه، دست شخص دیگری افتاده و کاربری کانال‌ها تغییر کرده است که با حراست آموزش و پرورش پیگیر حل آن پرونده‌ها هستیم. برخی کانال‌ها را برگردانده‌ایم و یا محتواهای نامناسب را حذف کرده‌ایم.

  وی تاکید کرد: با این همه، اگر سندی در خصوص استانداردهای استفاده کودکان و نوجوانان از اینترنت در شوراهای عالی و نهادهای بالادستی کشور مصوب شد با آغوش باز استقبال و امادگی خود را به عنوان اولین اپلیکیشن که با قشر کودک و نوجوان سروکار دارد اعلام می‌کنیم که آن سیاست‌ها را پیاده‌سازی کنیم. کماینکه تاکنون چنین سیاست‌هایی را اجرا کرده و متعهد به حفاظت از کودکان و نوجوانان بوده‌ایم.

  انتهای پیام

  نویسنده: ناصر بابائی
  منبع: پایگاه خبری باز باران نیوز

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *