×

انتقال آرادکوه تا پایان دولت بعید است

 • کد نوشته: 2820
 • ۷ مرداد ، ۱۳۹۹
 • ۰
 • به گزارش بازباران نیوز، محمد تقی زاده در گفت و گو با ایسنا، درباره انتقال مجموعه آرادکوه از محل فعلی گفت: یکی از دستور جلسات کارگروه پسماند استان تهران که با حضور استاندار تهران مورد بررسی قرار گرفت همین موضوع انتقال مجموعه آرادکوه بود که مقرر شد شهرداری تهران مکلف شود برای بحث انتقال آرادکوه […]

  انتقال آرادکوه تا پایان دولت بعید است
 • به گزارش بازباران نیوز، محمد تقی زاده در گفت و گو با ایسنا، درباره انتقال مجموعه آرادکوه از محل فعلی گفت: یکی از دستور جلسات کارگروه پسماند استان تهران که با حضور استاندار تهران مورد بررسی قرار گرفت همین موضوع انتقال مجموعه آرادکوه بود که مقرر شد شهرداری تهران مکلف شود برای بحث انتقال آرادکوه مطالعه ای را انجام دهد.

  وی افزود: البته مطالعه ای را پیشتر انجام داده بود که بیشتر وضعیت موجود آرادکوه را بررسی کرده بودند؛ البته در این مجموعه دو مسئله حائز اهمیت است نخست ساماندهی آرادکوه که مجموعه ای با چند دهه قدمت است و مدتها زباله تهران در آن دفن شده و نیاز به ساماندهی دارد و در مرحله بعد هم بررسی انتقال آن به خارج از محدوده فعلی است.

  معاون استاندار تهران ادامه داد: شهرداری تهران باید این مطالعه را انجام دهد و مکان یابی برای محل جدید را در دستور کار قرار دهد که در این راستا مشاور خارجی گرفته شده و در فاز اول این مطالعه انجام شده که باید فاز دوم آن نیز تا پایان سال یعنی فرصتی که به شهرداری داده شده به اتمام برسد و نتیجه مطالعات به کارگروه پسماند استان تهران ارائه شود.
  وی تاکید کرد: به نظر نمی رسد با توجه به حجم گسترده زباله شهر تهران و انبوه شاخص هایی که برای مکان یابی محل جدید باید در نظر گرفته شود تا پایان دولت بحث انتقال این مجموعه انجام شود. این کار پروژه عظیمی است و باید حجم زباله تهران و شاخص های زیادی برای این کار در نظر گرفته شود.

  تقی زاده افزود: بر اساس بررسی های انجام شده سهمی از بوی نامطبوع تهران در مسیر فرودگاه مربوط به این مجموعه دانسته شده لذا به لحاظ زیست محیطی نیز این کار از اهمیت زیادی برخوردار است.
  انتهای پیام

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *