به‌گزارش بازباران نیوز، به نقل از روابط‌عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن کامل اطلاعیه به‌شرح زیر است:

با توجه اینکه ارائه تسهیلات و خدمات صندوق اعتباری هنر به خبرنگاران و اصحاب رسانه مستلزم تائید معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی است، خبرنگاران و اصحاب رسانه‌ای که تاکنون در سامانه جامع رسانه‌های کشور عضو نشده‌اند می توانند با ورود به سامانه e-rasaneh.ir و ثبت نام در بخش خبرنگاران و بارگذاری مدارک لازم به عضویت این سامانه درآیند. از جمله شرایط لازم برای عضویت، داشتن حداقل یک‌سال سابقه خبرنگاری، بیمه یا معرفی نامه معتبر با امضای مدیر مسئول یا مسئول اداری و مالی رسانه محل اشتغال و داشتن حداقل ۶ اثر با نام خبرنگار در سه ماه اخیر است. خبرنگاران می‌توانند پس از طی مراحل یاد شده و تائید پرونده الکترونیک خود، معرفی نامه اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی را برای عضویت در صندوق اعتباری هنر دریافت کنند.

همچنین اصحاب رسانه که پیش از این عضویت آن‌ها در سامانه جامع رسانه‌های کشور و صندوق اعتباری هنر تائید شده است، جهت بهره‌مندی از تسهیلات و خدمات جدید صندوق لازم است، نسبت به به‌روزرسانی پرونده الکترونیک خود در سامانه جامع رسانه‌های کشور شامل بارگذاری معرفی نامه جدید با امضای مدیر مسئول یا مدیر اداری رسانه محل اشتغال و ارائه ۶ اثر با نام خبرنگار در سه ماه گذشته اقدام کنند.

لازم به ذکر است دریافت معرفی‌نامه اولیه برای عضویت در صندوق هنر و یا استفاده از تسهیلات جدید صندوق نظیر وام منوط به طی مراحل یاد شده است

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی