×

رییس جمهور در جمع مردم جیرفت:
استان شدن جنوب کرمان در دستور کار دولت است

 • کد نوشته: 3930
 • ۲۱ مرداد ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • رئیس جمهور اعلام کرد که مساله استان شدن جنوب کرمان در دستور کار دولت است.
  استان شدن جنوب کرمان در دستور کار دولت است
 • به گزارش باز باران نیوز، سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز (جمعه) در جمع مردم جیرفت، با بیان اینکه جمعه روز بسیار بابرکتی است و حضور در جمع نورانی خانواده معظم شهیدان، ایثارگران و آزادگان و مردم متدین و انقلابی و با بصیرت و مردم ولایی شهرستان جیرفت این روز را برای بنده ویژه کرده است، با اشاره به سفر مجدد به شهرستان جیرفت در زمان وقوع سیلاب در این منطقه اظهارکرد: خدا را شاکر هستم که توفیقی مجدد برای بنده ایجاد کرد که از روستاهای جنوب استان بازدید خود شروع و پس از حضور در منطقه جازموریان، اکنون در جمع باصفای مردم خوب جیرفت هستم.

  وی با بیان اینکه مردمن متدین جیرفت در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس خوش درخشیدند، اظهار کرد: مردم این منطقه مردمی صادق در اعتقادات و باورهای خودشان هستند و دلیل این مدعا نیز شهدای بزرگوار، جانبازان و ایثارگرانی است که تقدیم انقلاب شده و زنان و مردانی که همواره نسبت به ارزش ها و انقلاب و پیام ها و سخنان امام و رهبری پایبند بوده اند.

  رئیس جمهور بیان کرد: مردم کرمان و استان کرمان و به ویژه جنوب وضعیت ویژه ای دارند. شهید سلیمانی هر زمان که در آستان قدس با ایشان دیدار داشتم، نسبت به جنوب کرمان نگاه متفاوت و ویژه ای داشتند. مردم جنوب کرمان مردمی صادق، وفادار به انقلاب اسلامی و پایبند به خون شهیدان هستند و در عرصه های مختلف بصیرت این مردم را دیده ایم.

  وی در ادامه با بیان اینکه وقتی در اجتماعی مردمی هستم اصلا احساس خستگی نمی‌کنم، اظهار کرد: لذت بخش ترین لحظات زندگی من گشایش گره های زندگی مردم است و با مردم بودن برای من لذت بخش است.

  رئیس جمهور با بیان اینکه شهرستان جیرفت علاوه بر داشتن دانش، بصیرت و همراهی با انقلاب و نظام در همه این ۴۳ سال، در عرصه های تولید و کشاورزی مردمانی تولید کننده و در استقلال کشور نقش آفرین بوده‌اند افزود: مردم استان کرمان خستگی ناپذیر و تولید کننده هستند و کشاورزی محور اقتصادی جنوب استان کرمان است که باید این مهم نیز در استان تقویت شود.

  رئیسی با تاکید بر اینکه تولید محصولات کشاورزی بسیار اهمیت دارد و باید حتما موانع این مهم برطرف شود،افزود: همچنین الگوی کشت باید به گونه ای باشد که استقلال کشور را در کنار تامین نیازهای مالی کشاورز  تامین کند که در این راستا منطقه می تواند گام اساسی در استقلال ما در خودکفایی کشور در کالاهای اساسی بردارد.

  رئیسی با بیان اینکه نقش تولید امروز در استقلال کشور بسیار اهمیت دارد و مقام معظم رهبری فرمودند “تولید را در کشور رونق بدهید”، ادامه داد: حتماً موانعی که در ارتباط با تولیدات کشاورزی وجود دارد باید برطرف شود.

  رئیس جمهور با بیان اینکه برای مصوبه ایجادمنطقه ویژه اقتصادی جازموریان بعد از ۱۵ سال هیچ اقدامی تاکنون صورت نگرفته است، افزود: وجود این منطقه ویژه اقتصادی می تواند تولید و اشتغال را در این خطه رونق دهد و بیکاری منطقه جازموریان که خیلی ها را رنج می دهد، رفع کند.

  وی با تاکید بر اینکه شرکت های بزرگ معدنی استان کرمان باید براساس مسئولیت اجتماعی خود به این موضوع ورود پیدا کنند، افزود: ظرفیت ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در این خطه باید صورت گیرد و مطلبی که ۱۵ سال با تاخیر روبرو شده باید سریعا انجام شود.

  رئیسی با اشاره به وضعیت محورهای مواصلاتی جنوب استان و موقعیت استراتژیک و ترانزیتی این منطقه نیز گفت: جاده های مواصلاتی در جنوب استان از نکاتی است که بسیار اهمیت دارد و باید جاده ها امن باشد و این موضوع نیز مورد تاکید قرار خواهد گرفت و در مصوبات سفر نیز دیده شده است.

  رئیس جمهور با اشاره به سفر خود به جازموریان، عنوان کرد: در دولت شهرستان شدن جازموریان مطرح است.

  رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود درباره استان شدن جنوب کرمان گفت: مساله استان شدن جنوب استان کرمان در دستور کار دولت است و ان‌شاءالله این موضوع پیگیری خواهد شد. اجرای آن با تاخیری مواجه شده، اما در مجموع استان جنوبی کرمان حتما تشکیل خواهد شد.

  وی همچنین با اشاره به استقبال مردم جیرفت از وی، عنوان کرد: ابراز محبت شما مربوط به نظام و انقلاب است و بنده سرباز و خدمتگذار این انقلاب هستم و به این خدمتگذاری افتخار می کنم.

  رئیسی درباره وضعیت معادن استان نیز گفت: خلع ید شرکت معادن فاریاب انجام شده و به زودی این معادن به افراد اهل واگذار و نگرانی مردم آن منطقه مرتفع خواهد شد.

  وی با بیان این‌که استان کرمان بهشت معادن ایران است، تاکید کرد: باید یک کار انقلابی و تحولی در معادن کرمان انجام شود .باید مسئولان در این حوزه تلاش بیشتری کنند و امروز در جلسه شورای اداری اعلام می کنم که باید معادن دچار تحول شوند، زیرا اداره معادن را اینگونه نمی پسندیم.

  انتهای پیام

  نویسنده: فرامرز اختر
  منبع: پایگاه خبری باز باران نیوز

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *