×

گام بلند خیرین برای تأمین تجهیزات پزشکی در بیمارستا‌ن‌های دولتی

 • کد نوشته: 4647
 • ۲۷ دی ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • قائم‌مقام جامعه خیرین حامی معلولان کشور از تامین تجهیزات پزشکی در بیمارستا‌ن‌های دولتی توسط خیرین خبر داد.
  گام بلند خیرین برای تأمین تجهیزات پزشکی در بیمارستا‌ن‌های دولتی
 • به گزارش باز باران نیوز، محمدرضا کارگری؛ قائم‌مقام جامعه خیرین حامی معلولان کشور در نشست هم‌اندیشی و هم‌افزایی انجمن حمایت از بیماران و بیمارستان شریعتی که با حضور جمعی از خیرین بخش درمان برگزار شد، اظهار کرد: در این نشست به مشکلات در بیمارستان شریعتی پرداخته شد تا بتوانیم از ظرفیت خیرین برای رفع این مشکلات استفاده کنیم، البته ناگفته نماند اکثر بیمارستان‌های دولتی با مشکلاتی روبرو هستند اما با توجه به اینکه بیمارستان شریعتی یک بیمارستان ژنرال است و با توجه به اینکه بیمارستانی است که از تمام کشور به آن مراجعه می‌کنند به‌طبع باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد و به دلیل تحریم‌هایی که هستیم اینگونه بیمارستان‌ها با مشکلاتی روبرو هستند.

  وی با اشاره به حضور خیرین در عرصه‌‌های مختلف افزود: خیرین در بخش مدرسه‌سازی، احداث مسکن برای افراد معلول و … درمان پیشگام هستند.

  قائم‌مقام جامعه خیرین حامی معلولان کشور با اشاره به اقدامات انجام شده توسط روحی یکی از خیرین کشور گفت: آقای روحی کارهای خیر زیادی در سطح کشور انجام داده است که از آن جمله می‌توان به احداث سوئیت‌هایی در زندان‌های کشور اشاره کرد که این سوئیت‌ها برای همراهیان زندانیان بنا شده است. همچنین در محمودآباد نیز مدرسه بزرگی احداث کرده است. علاوه بر اینکه در کهریزک دو بخش مهم برای معتادان متجاهر احداث کرده است و خیرین از سال ۵۷ تاکنون در همه عرصه‌ها  پای کار هستند.

  کارگری با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی خیرین در حوزه سلامت افزود: خیرین در تمام بیمارستان‌های دولتی که توسط دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه بهشتی، ایران و تهران اداره می‌شوند و در تمام بیمارستان‌های دولتی حضور پررنگی را دارند و از جمله اقدامات شاخص خیرین می‌توان به احداث اتاق‌های عمل در بیمارستان‌های دولتی اشاره کرد.

  قائم‌مقام جامعه خیرین حامی معلولان کشور به همکاری دولت با خیرین در بخش درمان اشاره کرد و گفت: دولت در ارتباط با تامین تجهیزات ارز ۴۲۰۰ تومانی را در قالب هیئت امنای ارزی در اختیار قرار می‌دهد و به هر جهت با توجه به مشکلاتی که دولت دارد خیرین را همراهی می‌کند.

  کارگری با اشاره به اینکه اکثر بیمارستان‌های دولتی فرسوده هستند، تصریح کرد: به نسبت جمعیت کشور بیمارستان پیش‌بینی نکرده‌ایم و باید در هر استان و شهرستان بیمارستان‌های ژنرال وجود داشته باشد که بیماران از سایر شهرستان‌ها و استان‌ها به تهران مراجعه نکنند و همراهان بیماران در کنار بیمارستان‌ها مجبور بشوند در اطراف بیمارستان‌ها چادر برپا کنند و این مسئله زیبنده نیست.

  وی در خصوص احداث شیرخوارگاه جدید توسط خیرین گفت: با توجه به اینکه میزان تولدها کاهش پیدا کرده است، باید شیرخوارگاه‌ه جمع آوری شوند به عنوان مثال زمانی شیرخوارگاه آمنه ۵۰۰ نوزاد داشت الان به ۵۰ الی ۶۰ نوزاد رسیده است و  در هر استانی خیرین شیرخوارگاه ساخته‌اند اما شیرخواری نداریم. همچنین قانون واگذاری نوزادان به در قالب قالب فرزندخواندگی به خانواده‌ها بسیار راحت‌تر شده است.

  قائم‌مقام جامعه خیرین حامی معلولان کشور خاطرنشان کرد: حدود یک هزار کودک و نوزاد با شرایط خاص هستند که بسیاری از خانواده‌ها تمایل به فرزندخواندگی این نوزدان دارند که به خانواده‌ها واگذار می‌شوند.

  انتهای پیام

  نویسنده: سیدمیثم اختر
  منبع: پایگاه خبری باز باران نیوز

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *