×

مسئول کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال ایران:
پرسپولیس برای جذب بازیکن جدید باید مجوز بگیرد

 • کد نوشته: 3680
 • ۸ بهمن ، ۱۴۰۰
 • ۰
 • مسئول کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال ایران می‌گوید باشگاه پرسپولیس باید برای جذب بازیکنان جدید از کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال مجوز بگیرد.
  پرسپولیس برای جذب بازیکن جدید باید مجوز بگیرد
 • به گزارش باز باران نیوز، فریبرز محمودزاده، مسئول کمیته نقل وانتقالات سازمان لیگ فوتبال ایران ظهر امروز (شنبه)، در حاشیه کارگاه آموزشی ناظران فوتبال ایران که با نظارت کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار می‌شود، اظهار کرد: از زمان بازی با عراق تا بازی مقابل امارات، از فرصت استفاده کردیم تا درباره آیین برگزاری مسابقات لیگ برتر و لیگ دسته یک، بازنگری‌ها و یادآوری‌هایی انجام دهیم. وقتی با ناظران صحبت کردیم، این کلاس را مفید دیدند. امیدوارم این کلاس‌ها بیشتر برگزار شود.

  وی درباره برگزاری کنفرانس‌های مطبوعاتی در مسابقات گفت: مدرس درباره مسابقات بین‌المللی صحبت کردند و در داخل لیگ تاکید کردند که هیات فوتبال باید بررسی‌های لازم را انجام دهد. مشخصا بیان نشد که دقیقا چه باید انجام داد اما در حال حاضر تیم‌های میزبان کنفرانس‌های مطبوعاتی را برگزار و به روابط عمومی و هیات فوتبال گزارش می‌کنند.

  محمودزاده درباره فسخ قرارداد در پنجره نقل و انتقالاتی گفت: قوانین نقل و انتقالاتی می‌گوید دو پنجره در هر فصل وجود دارد و بازیکنی اگر می‌خواهد خود را آزاد کند، باید قبل از اتمام پنجره با باشگاه خود توافق کند. این بازیکن حتی اگر به باشگاهی هم نرود، می‌تواند به عنوان سهمیه آزاد جذب شود. درباره فسخ یک‌طرفه قرارداد باید گفت در بازه نیم‌فصل اگر بازیکنی با باشگاه یا باشگاه با بازیکنی شرط ضمن عقد گذاشته و بند فسخ قرارداد را صراحتا نوشته باشد، تکلیفش با کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال است و ما به عنوان کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ باید کارهای مربوط به ثبت فسخ را انجام دهیم. ما چیزی را تایید نمی‌کنیم و تنها ثبت می‌کنیم. اگر در این مسیر، باشگاه مبدا اعتراضی انجام دهد باید در کمیته تعیین وضعیت پیگیری‌های لازم انجام شود.

  مسئول کمیته نقل وانتقالات سازمان لیگ درباره فسخ قرارداد توسط مربیان لیگ گفت: یک بازیکن در طول فصل می‌تواند با سه باشگاه  قرارداد ببندد اما تنها در دو تیم می‌تواند بازی کند و در خصوص مربیان هم باید گفت اگر یک مربی با میل خودش جدا نشد و اخراج شد، ما نمی‌توانیم از نظر حقوقی مانع شویم و امکان عقد قرارداد با سه باشگاه برای یک مربی در صورتی رخ می‌دهد که مربی با میل خودش جدا نشود. اگر مربی با میل خودش جدا شود، در بیشتر از ۲ باشگاه نمی‌تواند در طول یک فصل مربی‌گری کند. این مساله در تمام لیگ‌های ایران مصداق دارد. قوانین باید مبنای حقوقی داشته باشند. نقل و انتقالات بازیکن سخت‌تر از مربی است چون مربی‌ها در فوتبال ما محدودتر از بازیکنان هستند.

  وی درباره ماجرای جذب بازیکن توسط استقلال خوزستان در حالی که این باشگاه از نقل و انتقالات محروم بود، گفت: بخش‌های بین المللی در این خصوص دخالت داشته‌اند. مراجع حقوقی ما در فدراسیون فوتبال پیگیر این مساله هستند و دوم این‌که ما کمیته تعیین وضعیت داریم که یک کمیته ملی است و این مباحث در فدراسیون مطرح است و ریز جزییات را آقای نورشرق باید به سازمان لیگ ابلاغ کند چون آن‌ها مجری مسابقات و نقل انتقالات هستند.

  محمودزاده درباره نامه سازمان لیگ به شرکت ملی نفت در رابطه با قراردادهای بازیکنان نفت مسجدسلیمان گفت: با توجه به اساسنامه، قراردادها باید مورد تایید قرار بگیرد. باید به ما اعلام شود که مدیرعامل جدید حق امضا دارد و تا امروز هم قرارداد محمود فکری سرمربی نفتی‌ها برای ما ارسال نشده است.

  وی درباره طلب یحیی گل محمدی از شهرخودرو و بحث کسر امتیاز یا جریمه پرسپولیس بیان کرد: همه باشگاه باید از کمیته تعیین وضعیت فوتبال مجوز بگیرند و در بحث اختلاف مالی دو باشگاه شهرخودرو و پرسپولیس، باشگاه پرسپولیس باید برای ثبت بازیکن جدید مجوز بگیرد. سازمان لیگ قطعا بدون مجوز کمیته وضعیت قراردادی را ثبت نمی‌کند و پرسپولیس هم شامل همین موضوع است.

  انتهای پیام

  نویسنده: سیدمیثم اختر
  منبع: پایگاه خبری باز باران نیوز

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *