×

مدیرعامل شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران خبرداد
نصب پایلوت دوربین روی البسه وخودروهای شهربان و حریم‌بان در پایتخت

 • کد نوشته: 4702
 • ۱۳ اسفند ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • مدیرعامل شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران از آغاز عملیات اجرایی نصب دوربین البسه و خودرویی شرکت شهربان و حریم‌بان در دو ناحیه واقع در منطقه ۶و۷ خبر داد.
  نصب پایلوت دوربین روی البسه وخودروهای شهربان و حریم‌بان در پایتخت
 • به گزارش باز باران نیوز، مسعود رنجبریان در مورد مهمترین مأموریت‌های این سازمان شرکت، اظهار کرد: از مأموریت‌های اصلی ما، بحث صیانت از ساخت و ساز غیر مجاز در شهر تهران و همچنین صیانت از ساخت و ساز در حریم شهر تهران است. همچنین موضوع انضباط شهری و ساماندهی سد معبر از دیگر ماموریت‌های شرکت حریم‌ بان و شهربان شهرداری تهران است.

  وی افزود: مأموریت‌های اصلی ما در این سه شاخه تقریباً با حدود ۲۵۰۰ نفر از نیروهای اجرایی هست که در سطح مناطق ۲۲گانه با حدود ۴۵۰ اکیپ خودرویی و ۱۵۰ اکیپ موتوری، کار صیانت از ساخت و ساز و بحث انضباط شهری را در مناطق ۲۲ گانه را انجام می‌دهند.

  رنجبریان با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مهم شهر بحث سد معبر و بساط گستری است، گفت:  معمولاً در شب عید بحث بساطی‌ها و سد معبر بیشتر می‌شود.  برخی از افراد از شهرهای مختلف و همجوار تهران یا از شهرهای مختلف به تهران می‌آیند و بعضاً به دستفروشی مشغول می‌شوند. یکی از موضوعات مهمی که شرکت ما با همکاری مناطق ۲۲گانه و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در حال اجرا قرار دارد، بحث ساماندهی کلنی‌های سد معبری و بساط گستری است‌.

  مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران تصریح کرد: در خیابان ولیعصر و اختصاصاً چهارراه ولیعصر از قدیم بحث دستفروشی وجود داشته است و شهروندان بسیار زیادی آنجا تردد می‌کنند. کار خوبی توسط شهرداری منطقه ۱۱ و منطقه ۶ در ضلع شمالی و ضلع جنوبی چهارراه ولیعصر(عج)انجام شده که دو فضا در خیابان ولیعصر را به موضوع ساماندهی موضوع دستفروشی اختصاص داده اند.

  به گفته وی، شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران هم این فضا را آماده و  غرفه بندی کرده است‌. ان‌شاءالله بحث سامان‌دهی مربوط به این محور خاص را با توجه به مجوزهایی که اخذ می‌کنیم، اجرایی خواهیم کرد.

  رنجبریان ادامه داد: اجرای طرح نصب دوربین بر روی لباس نیروهای شرکت حریم بان و شهربان و همچنین دوربین های خودرویی از ابتدای سال مطرح شد و قرار شد از نیمه دوم سال اجرای آزمایشی این طرح آغاز شود، اما به هر حال با توجه به این‌ اقدام که یک کار امنیتی است، درخواست هایی داشتیم که بتوانیم مجوز و تأییدات لازم را اخذ کنیم و خوشبختانه  مصوبه شاک (شورای امنیت کشور) گرفته شد.

  وی گفت: تقریباً در دو ماه گذشته کارهای مربوط به دستورالعمل استفاده از این دوربین‌ها و بحث دیتای فیلم ها و مسائل دیگر انجام شد. در  آخرین جلسه ای که با دوستان دستگاه نظارتی جلسه داشتیم،  موافقت کردند که  از  اول اسفند بحث طرح آزمایشی‌ که دوماه است، آغاز شود.

  بر اساس گزارش سایت شهر، مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران خاطرنشان کرد: این طرح آزمایشی به صورت پایلوت در منطقه ۶ و ۷ و در دو ناحیه از اول اسفند آغاز شده است. در این دو ناحیه‌، دو اکیپ به  دوربین خودرویی و دوربین البسه مجهز شده‌اند. طرح آزمایشی حدود دو ماه باید اجرا شود تا همه ابعاد و مشکلات آن مشخص شود تا طرح اجرایی برای ۴۵۰ اکیپ خودرویی در سطح شهر تهران هم اجرایی شود.

  انتهای پیام

  نویسنده: فرامرز اختر
  منبع: باز باران نیوز

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *