×
×

مقاومت شهرداری تهران برای اجرای طرح ترافیک

 • کد نوشته: 2689
 • ۲۸ تیر ، ۱۳۹۹
 • ۰
 • به گزارش بازباران نیوز، بعد از شیوع کرونا در ایران، به دستور ستاد مقابله با کرونا اجرای طرح ترافیک در تهران از پایان نوروز ۹۹ تا ۱۷ خرداد متوقف شد. اگرچه دستور توقف طرح از سوی ستاد مقابله با کرونا صادر شده بود و همه دستگاه ها ملزم به تبعیت از دستورات آن هستند، اما […]

  مقاومت شهرداری تهران برای اجرای طرح ترافیک
 • به گزارش بازباران نیوز، بعد از شیوع کرونا در ایران، به دستور ستاد مقابله با کرونا اجرای طرح ترافیک در تهران از پایان نوروز ۹۹ تا ۱۷ خرداد متوقف شد.

  اگرچه دستور توقف طرح از سوی ستاد مقابله با کرونا صادر شده بود و همه دستگاه ها ملزم به تبعیت از دستورات آن هستند، اما شهرداری تهران در این مدت ۶ بار به طور خودسرانه تصمیم به اجرای دوباره طرح ترافیک گرفت که هر بار هم با وتوی ستاد مقابله با کرونا مواجه شد.

  در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۹۹ جلسه شورای ترافیک تهران علاوه بر حضور اعضای آن، شاهد حضور افراد غیر عضو نظیر محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر و علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران بود.

  هاشمی و علیخانی که همیشه برای اظهار نظر در مورد محدوده طرح ترافیک و ساعت اجرا می‌گفتند، تنها قیمت گذاری در اختیار شورا هست و موارد دیگر در اختیار شورای ترافیک قرار دارد در جلسه حضور یافته بودند و بر سر لزوم اجرای دوباره طرح نظر می‌دادند.

  اما این بار اجرای طرح ترافیک در اختیار اعضای آن نبود و به همین دلیل از زالی رئیس ستادمقابله با کرونای استان تهران دعوت شده بود تا با حضور در این جلسه از میان دو گزینه سلامت شهروندان و ترافیک زدایی از بخش کوچکی از محدوده مرکزی تهران یکی را انتخاب کند.

  رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران، که با اصرار و استدلالات مدیریت شهری برای اجرای دوباره طرح ترافیک روبرو بود، اجرای دوباره طرح ترافیک را مشروط به اجرای آزمایشی یک هفته‌ای کرد و گفت: اگر بعداز یک هفته آمار کرونا افزایش یافت، طرح ترافیک باید دوباره متوقف شود.
  طرح ترافیک نه یک هفته، بلکه یک ماه اجرا شد! در این مدت آمار ابتلا و مرگ و میر آن هم رکورد بی سابقه‌ای زد، اما اجرای آن متوقف نشد.

  مطالبات مردمی و اصحاب رسانه برای توقف اجرای طرح ترافیک شدت گرفت و پاسخ مدیران شهری اعم از حناچی شهردار تهران، مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار و محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران متفق القول این بود که در اجرای طرح ترافیک تابع تصمیمات ستاد مقابله با کرونا هستیم. این سخن نه یک بار بلکه چندین بار از سوی این افراد مطرح شد.

  انتهای پیام

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *