×

تغییرات جبهه های مقاومت با ورود حزب الله

 • کد نوشته: 4556
 • ۱۰ آبان ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • در بیست و پنجمین روز تهاجم به غزه، وقایع میدانی از آغاز رسمی حمله زمینی صهیونیست‌ها به غزه حکایت دارد، تصمیمی که با ورود جدی انصارالله یمن و حزب‌الله لبنان می‌تواند دامنه جنگ را گسترده کند.
  تغییرات جبهه های مقاومت با ورود حزب الله
 • به گزارش باز باران نیوز، روزنامه قدس در مطلبی درخصوص اظهارات روز گذشته یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن نوشت:

  در بیست و پنجمین روز تهاجم به غزه، وقایع میدانی از آغاز رسمی حمله زمینی صهیونیست‌ها به غزه حکایت دارد، تصمیمی که با ورود جدی انصارالله یمن و حزب‌الله لبنان می‌تواند دامنه جنگ را گسترده کند.

  بر این اساس ارتش رژیم صهیونیستی با ارائه ویدئو و پخش صدای بی‌سیم فرماندهی جنوب اعلام کرد دستور حمله همه‌جانبه به غزه صادر شده است. برخی رسانه‌های عبری نیز تصاویری از ورود زمینی متجاوزان به شمال غزه منتشر می‌کنند. ارتش رژیم صهیونیستی مدعی ورود به ۳کیلومتر از خاک غزه شده است! نیویورک تایمز هم نوشت: حمله زمینی اسرائیل آغاز شد.

  این در حالی است که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس مدعی شده: «مرحله اول به پایان رسیده و مرحله دوم که حمله هوایی است همچنان ادامه دارد و جنگ اکنون با توسعه حمله زمینی در غزه وارد مرحله سوم شده‌ است؛ ارتش ما این مرحله را با گام‌های محکم و حساب شده برخواهدداشت و به شکل برنامه‌ریزی شده پیش خواهد رفت».

  همزمان سخنگوی وزارت کشور فلسطین در غزه با صدور بیانیه‌ای جزئیات ورود تانک‌های ارتش رژیم صهیونیستی به غزه را تشریح کرد. وی در این باره گفت: برخی از تانک‌های دشمن از منطقه شمال غربی نوار غزه به این باریکه نفوذ کرده و در شرایط کنونی در منطقه الکرامه مستقر شده‌اند. وی افزود: همچنین تانک‌های ارتش رژیم صهیونیستی از خیابان صلاح‌الدین در نوار غزه وارد این باریکه شده و در تلاش برای رسیدن به خیابان الرشید (خیابان ساحلی) برای قطع کامل ارتباط بخش شمالی از جنوب نوار غزه هستند.

  حمله زمینی عملاً آغاز شده است

  سخنگوی حماس هم اعلام کرد حمله زمینی رژیم صهیونیستی به غزه عملاً آغاز شده اما آن‌ها دستاوردی نداشته‌اند. وی اعلام کرد: نیروهای اسرائیلی تانک‌های خود را به مناطقی وارد کردند که چیزی در آن نیست. اشغالگران در چند محور حمله زمینی انجام دادند و عملاً عملیات زمینی آن‌ها آغاز شده است اما نمی‌خواهند به دلایل خاص، آن را اعلام کنند.

  گردان‌های قسام اعلام کرده‌اند در این تهاجم، یک تانک ارتش رژیم صهیونیستی را که وارد شرق محله زیتون در غزه شده بود، با راکت یاسین ۱۰۵ هدف قرار داده و منهدم کرده‌اند. منابع خبری همچنین از گرفتار شدن ۳۵ تن از نظامیان صهیونیست در کمین رزمندگان مقاومت و هلاکت هشت نفر خبر دادند.

  انصارالله وارد میدان شد

  در این وانفسا و در حالی که گمانه‌زنی درباره مشارکت رسمی انصارالله در جنگ ضدصهیونیستی همچنان ادامه دارد، سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز گذشته ضمن صحه گذاشتن بر این حضور، اعلام کرد: انصارالله در حمایت از غزه، با چند موشک بالستیک و بالدار و چند پهپاد اهداف دشمن صهیونیست را هدف قرار داده‌ است. یحیی سریع با بیان اینکه عملیات اخیر سومین عملیات برای کمک به برادران مظلوم فلسطینی بود، گفت: به حملات موشکی و پهپادی خود ادامه خواهیم داد تا حملات اسرائیل متوقف شود. سریع تأکید کرد: در قبال حملات ظالمانه رژیم صهیونیستی و آمریکا به غزه، یمن هم باید به وظیفه خود عمل می‌کرد و به یاری ملت فلسطین می‌آمد. وی در پایان گفت: ادامه جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و نوار غزه، سبب گسترش دامنه درگیری در منطقه می‌شود.

  این سخنان پس از آن ایراد شد که ارتش رژیم صهیونیستی روز گذشته در اطلاعیه‌ای در کانال تلگرامی خود مدعی رهگیری و انهدام چند موشک شلیک شده از سوی یمن شد. در این اطلاعیه آمده برای نخستین بار از زمان آغاز جنگ، نیروی هوایی رژیم اسرائیل از سامانه پدافند دوربرد «ختس» (پیکان) در منطقه دریای سرخ استفاده کرده و یک موشک زمین به زمین را منهدم کرد؛ این ادعا در حالی است که منابع صهیونیستی از شنیده‌شدن صدای دست‌کم سه انفجار در منطقه ایلات در جنوب فلسطین اشغالی خبر دادند.

  پیام معنادار حزب‌الله

  اما بسیاری از رسانه‌های منطقه با اشاره به حمایت صریح فرمانده ارتش یمن از رزمندگان مقاومت در غزه با تیتر درشت نوشتند: مقاومت اسلامی انصارالله و ارتش یمن رسماً با اسرائیل وارد جنگ شدند.

  همزمان حزب‌الله لبنان فیلم جدیدی از سید حسن نصرالله منتشر کرد. در ابتدای این فیلم، دبیرکل حزب‌الله لبنان در حال نوشتن سطری است و در انتها به تاریخ سخنرانی سید مقاومت یعنی جمعه ساعت ۱۳ اشاره شده است. بر این اساس بسیاری بر اهمیت سخنرانی آینده نصرالله تأکید کرده و حتی برخی معتقدند باید شاهد اتفاقات جدید بود و از احتمال ورود رسمی حزب‌الله به نبرد با رژیم صهیونیستی پس از این سخنرانی سخن می‌گویند. حساب ایران به عبری هم در توییتی با اشاره به تحولات مذکور نوشت: به گرداب غزه خوش آمدید.

  باز شدن جبهه‌های جدید

  مصیب نعیمی، مدیر مسئول پیشین روزنامه الوفاق در گفت‌وگو با قدس در تحلیل اتفاقات اخیر و به‌ویژه حملات موشکی  انصارالله یمن به مواضع رژیم صهیونیستی، گفت: مواضع اخیر نشانگر باز شدن جبهه‌ای جدید از سوی محور مقاومت در برابر تل‌آویو است، به‌طوری‌که اگر انصارالله یمن وارد این جنگ شود و از همه توانمندی‌هایش استفاده کند روزهای سرنوشت‌سازی برای مقامات اسرائیلی در پیش خواهد بود و نابودی رژیم صهیونیستی به سال هم نخواهد کشید و از طرف دیگر، آغاز و پایانی برای حضور نیروهای آمریکایی در منطقه غرب آسیا خواهد بود.

  وی به مهم‌ترین دستاورد حملات پهپادی انصارالله پرداخت و اظهار کرد: این پهپادها مسیر هزار کیلومتری را از یمن به سرزمین‌های اشغالی پرواز می‌کنند و در یک عملیات گسترده از جنوبی‌ترین قسمت فلسطین وارد شده و یک مسیر ۱۰۰کیلومتری را به سمت شمال این کشور پیموده و به‌راحتی و بدون هیچ مزاحمتی بخش وسیعی از خاک سرزمین‌های اشغالی را طی می‌کنند و به اهداف از پیش تعین‌شده دست می‌یابند، این درحالی است که مقامات نظامی اسرائیل همواره از قدرت پدافندهوایی و گنبد آهنین خود سخن می‌گویند. عملیات انصارالله هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی را مشهودتر کرد.

  نعیمی با اشاره به اینکه امروز علاوه بر درگیری‌های مستقیم و غیرمستقیم محور مقاومت با اسرائیل، دیگر حامیان این رژیم ازجمله ایالات متحده آمریکا نیز مورد توجه مقاومت قرار گرفته است، افزود: در ۲۵ روز گذشته بسیاری از پایگاه‌های نظامی ایالات متحده آمریکا در کشورهای منطقه توسط نیروهای محور مقاومت از جمله الحشدالشعبی در عراق و نیروهای مقاومت در سوریه مورد هدف قرار گرفتند و این حملات هر روز در حال گسترش است.

  دست انتقام از آستین مقاومت خارج شده است

  وی به نقش محوری نیروهای انصارالله در برابر اسرائیل اشاره و اظهار کرد: مسیر حمایتی یمن از فلسطین نسبت به دیگر گروه‌های مقاومت در منطقه نزدیک‌تر است به‌طوری‌که این کشور به‌راحتی می‌تواند از طریق دریای سرخ تمامی مواضع رژیم صهیونیستی را مورد هدف قرار دهد، همه واکنش‌های انصارالله در برابر رژیم صهیونیستی به‌صورت نظامی و از طریق موشک‌های بالستیک و پهپادهای انتحاری صورت خواهد گرفت.

  او در پایان اظهار کرد: تا امروز در منطقه جنگ سراسری آغاز نشده و هر اقدامی که برخی از گروه‌های مقاومت ازجمله انصارالله یمن، الحشدالشعبی عراق و نیروهای مقاومت مردمی در سوریه انجام می‌دهند تنها هشداری به رژیم صهیونیستی و حامیان غربی و عربی این رژیم کودک‌کش است، رژیم صهیونیستی با چراغ سبز مدعیان حقوق بشر به نوار غزه حمله و با سلاح‌های کشتار جمعی و نامتعارف، زنان و کودکان بی‌گناه را قتل‌عام می‌کند. امروز دست انتقام از آستین مقاومت خارج شده است.

  انتهای پیام

  نویسنده: سیدمیثم اختر
  منبع: باز باران نیوز

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *