×

تامین جهیزیه ۱۱۰۰۰ معلولان توسط مجمع خیرین و بهزیستی

 • کد نوشته: 4619
 • ۲۱ آبان ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • قائم‌مقام جامعه خیرین حامی معلولان کشور از برنامه‌ریزی این مجمع با مشارکت بهزیستی جهت تامین ۱۱ هزار جهیزیه برای معلولان خبر داد.
  تامین جهیزیه ۱۱۰۰۰ معلولان توسط مجمع خیرین و بهزیستی
 • کار ساخت این مدرسه ۱۲ کلاسه خیرساز از سال ۱۳۹۷ آغاز اما در سال ۱۴۰۰ تکمیل و به بهره برداری رسید و در نهایت این مدرسه در مهرماه همان سال پذیرای دانش آموزان قرچکی در تهران شد. دو خیر مدرسه به نام آقایان شهریار دربانی و محمد دربانی کار احداث این مدرسه را آغاز کردند و برای ساخت و تجهیز این مدرسه در سال ۱۴۰۰ حدود ۷ میلیارد تومان هزینه کردند که هزینه به روز این مدرسه حدود ۱۵میلیارد تومان برآورد می‌شود. در حال حاضر مدرسه زنده یاد محمود دربانی در دو مقطع صبح و عصر پذیرای ۱۳۰۰ دانش آموز قرچکی است که روزانه در این مدرسه تحصیل می‌کنند.

  محمدرضا کارگری؛ قائم مقام مجمع خیرین کشور و قائم مقام جامعه خیرین حامی معلولان سازمان بهزیستی کشور  در جمع خبرنگاران با اشاره به ترویج فرهنگ مدرسه سازی در کشور، گفت: امروز ما هزاران خیر مدرسه‌ساز در کشور داریم، آن طور این فرهنگ در کشور جا افتاده که اخیراً در استان گلستان دانش آموزان مدارس با پول قلک‌هایشان چندین مدرسه ساخته‌اند، این فرهنگ در خانواده‌ها شکل گرفته و از کودکستان آغاز و تا زمان بزرگسالی ادامه خواهد داشت.

  وی افزود: برهمین اساس است که ما امروز شاهد افتتاح مدرسه زیاد مرحوم حاج محمود دربانی در قرچک بودیم و این یکی از آن مدارسی است که آغاز شده و بهره برداری رسید.

  قائم مقام مجمع خیرین کشور ادامه داد: استانداردهای جهانی نشان می‌دهد که در هر کلاس درسی بین ۱۸ تا ۲۵ دانش آموز باید حضور داشته باشد این در حالی است که میزان دانش آموزان حاضر در کلاس‌های درسی امروز ۵۰ نفر هستند و ما با این توصیف نیازمند ساخت مدارس جدید هستیم.

  قائم مقام جامعه خیرین حامی معلولان سازمان بهزیستی کشور به ساخت خانه برای معلولان کشور اشاره و عنوان کرد: ما مصمم شدیم تا برای خانواده‌هایی که ۳ تا ۴ معلول دارند و بدون مسکن هستند خانه بسازیم، با آقای سعیدی کیا، رئیس وقت بنیاد مستضعفان صحبت کردیم و در آن زمان ۱۲۰ میلیارد تومان به ما دادند و موجب شد تا ۱۳هزار معلول بدون هیچ آورده‌ای خانه دار شوند.

  وی ادامه داد: به تازگی ما برای ۱۱هزار معلول در کشور که یکسال از تاریخ عقد آنها می‌گذشت و بدون جهیزیه بودند با بهزیستی وارد مذاکره شدیم و تلاش کردیم تا جهیزیه ۷۰ میلیونی را تهیه کنیم. جامعه خیرین مسئویت ۱۱۰۰ جهیزیه را برعهده گرفته و منابع مردمی تزریق خواهند شد. سهم این مجمع ۳۰ میلیون برای جهیزیه هر معلول است و ۴۰ میلیون تومان دیگر را سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی تقبل خواهند کرد و تا پایان سال این جهیزیه‌ها در میان معلولان بدون جهیزیه توزیع خواهد شد.

  مجید پیروزان؛ مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان‌های استان تهران نیز در حاشیه این افتتاح گفت: ما امسال در مجموعه شهرستانهای استان تهران حدود ۷۶ مدرسه خیرساز را با مشارکت دولت و نوسازی مدارس در ۲۱ شهر و شهرستان آماده کردیم.

  وی افزود: ما تا پایان اسفندماه سال جاری میزان ۷۶ مدرسه خیر ساز را به بهره‌برداری می‌رسانیم. در مجموعه شهر و استان تهران۱۰۰ مدرسه آماده ساخت است که ۲۴ پروژه متعلق به شهر تهران است.

  پیروزان ادامه داد: ما تفاهم نامه‌ای با خیرین و دولت امضا کرده‌ایم تا در سال آینده ۹۹ مدرسه در شهرستان‌های استان تهران ساخته شوند که امیدواریم خیرین نیازمندی ما در شهرستانهای تهران را فراهم کنند.

  مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان های استان تهران با اشاره به میزان دانش آموزان استان تهران، گفت: ما یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش آموزان در مدارس استان تهران و ۵۵ هزار معلم داریم و این مناطق شهرستان‌های استان تهران مهاجرپذیرین مناطق کشور هستند به طوری که در شهریار با ۱۷۶ هزار دانش آموزان معادل با ۳ اداره کل کشور هستیم.

  وی به تراکم دانش آموزی در تهران پرداخت و گفت: درغرب استان تهران ۶۰۰ هزار دانش آموز و در شرق و جنوب استان تهران بیش از ۵۰۰ هزار دانش آموز داریم.

  مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان‌های استان تهران خاطرنشان کرد: سرانه در کشور ۸ متر متربع برای دانش‌آموزان است و متأسفانه این نرخ در شهرستانهای استان تهران ۲٫۲ درصد است و حتی  در برخی مناطق این عدد به ۱متر مربع نیز می‌رسد.

  وی یادآور شد: نواحی ۱ و ۲ شهرستان بهارستان، شهریار و رباط کریم وقرچک و ورامین بیشترین تراکم حضور دانش آموزان را دارند.

  همزمان با افتتاح پروژه مدرسه زنده‌یاد محمود دربانی در قرچک، مدرسه دخترانه ملاآقایی،مدرسه ۶ کلاسه الحاقی عمار و شرافت و مدرسه ۶ کلاسه شهید امیر شفیعی نیز در شهرستان‌های استان تهران به بهره برداری رسید.

  انتهای پیام

  نویسنده: سرور علیزاده
  منبع: پایگاه خبری باز باران نیوز

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *