×

سخنگوی وزارت خارجه:
با آمریکا برای تبادل زندانیان، مذاکره غیرمستقیم داریم

 • کد نوشته: 4290
 • ۱ اسفند ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • سخنگوی وزارت خارجه گفت: برگزارکنندگان کنفرانس مونیخ امسال به جای دعوت از نمایندگان جمهوری اسلامی ایران، تریبون را به افراد معلوم‌الحال و بی‌هویتی دادند که نگاه ملت ایران به آنها روشن و واضح است.
  با آمریکا برای تبادل زندانیان، مذاکره غیرمستقیم داریم
 • به گزارش باز باران نیوز، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه در آغاز نشست خبری امروزش با خبرنگاران داخلی و خارجی با توجه به در پیش بودن اعیاد شعبانیه فرا رسیدن روز پاسدار وجانباز را تبریک گفت.

  سخنگوی وزارت خارجه در بخشی از این نشست گفت: کنفرانس موسوم به کنفرانس امنیتی مونیخ، امسال به نام امنیت برگزار شده است، اما به  کام جنگ و جنگ طلبان تشکیل شده است.

  وی با انتقاد از مقامات برگزاری کنفرانس امنیتی مونیخ به خاطر عدم دعوت از کشورهایی همچون ایران و روسیه گفت: آنها  مرتکب اشتباه بزرگی شدند  و مانع مطرح شدن دیدگاه‌های متفاوت به ویژه متفاوت با نظرات  دولت آمریکا که به دنبال یکجانبه‌گرایی است، شدند.

  کنعانی با بیان اینکه مقامات برگزاری این کنفرانس در واقع با این تصمیم خود فرصت را به جنگ طلبان دادند و امیدواریم آنها سال آینده این اشتباه را جبران کنند، گفت : آنها از دیگر سو به جای دعوت از نمایندگان  جمهوری اسلامی ایران، تریبون را به افراد معلوم‌الحال و بی‌هویتی دادند که نگاه ملت ایران به آنها روشن و واضح است.

  سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه استفاده سیاسی از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، جایگاه حرفه ای این سازمان مهم بین‌المللی را مخدوش می‌کند گفت: استفاده ابزاری از آژانس برای سوء استفاده در  روند مذاکرات رفع تحریم‌ها را مردود می‌دانیم.

  وی افزود: ایران متعهد به ان پی تی و پادمان است و همکاری حرفه‌ای جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی یک اصل مهم است و ما انتظار داریم که آژانس نیز  رفتار حرفه‌ای در چارچوب وظایف خود داشته باشد.

  سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوالی در ارتباط با اخبار منتشر شده در ارتباط با سفر وزیر خارجه برای شرکت در اجلاس رایسینا در هند گفت: وزیر خارجه در آینده نزدیک به عراق سفر خواهند کرد و برنامه‌ای برای شرکت در نشست مورد اشاره ندارند و تاکنون انجام چنین سفری قطعی نشده است.

  کنعانی در بخشی دیگر از این نشست اظهار کرد: مذاکرات غیر مستقیمی بین ایران و آمریکا در ارتباط با تبادل زندانیان وجود دارد.

  وی با تشکر از نقش قطر در این زمینه و مثبت ارزیابی کردن نقش قطر در این ارتباط گفت: تحقق این موضوع با برخی از مسائل فنی و تکنیکی مرتبط  است و امیدوارم موضوع تبادل زندانیان هرچه زودتر انجام شود.

  انتهای پیام

  نویسنده: فرامرز اختر
  منبع: پایگاه خبری باز باران نیوز

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *