×

نایب رییس شورای شهر تهران:
احتمال وجود نگرش سیاسی ناسا در اعلام خبر تشکیل ابر متان در تهران

 • کد نوشته: 4025
 • ۲۰ آبان ، ۱۴۰۱
 • ۱ دیدگاه
 • نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه اعلام خبر انتشار توده گاز متان در جنوب تهران همزمان با اغتشاشات اخیر با هدف تزریق فضای ناامیدی در کشور است بر احتمال وجود نگرش سیاسی در اعلام چنین خبری توسط ناسا تاکید کرد.
  احتمال وجود نگرش سیاسی ناسا در اعلام خبر تشکیل ابر متان در تهران
 • به گزارش باز باران نیوز، پرویز سروری در جمع خبرنگاران درباره انتشار عکس ناسا مبنی بر تشکیل توده ۵ کیلومتری گاز متان در جنوب تهران گفت: به دوستان در شهرداری تهران گفتیم کار کارشناسی بر روی این موضوع را انجام دهند تا مشخص شود موضوع صحت دارد یا خیر؟

  وی افزود: برای شخص من سوال است این توده متان آیا امروز تشکیل شده است که ناسا امروز آن را منتشر کرده؟ چرا قبلا این موضوع را اعلام نکرده است بر همین اساس تصور می کنم می‌خواهند در زمان اغتشاشات اخیر فضاهای ناامید کننده و موضوعات شبیه به این را مطرح کنند.

  نایب رییس شورای شهر تهران ادامه داد: احساس می کنم پشت این خبر یک نگرش سیاسی وجود دارد ولی الان قضاوت نمی‌کنم و گفتیم تا موضوع بررسی شود. البته آنچه که روشن است اقداماتی است که مدیریت شهری ششم در جهت کاهش تولید پسماند انجام می دهد. بطوریکه در آرادکوه با افتتاح مرکز پسماند منطقه ۲۲ که اولین قدم ما برای ایجاد مراکز در پهنه ها است، انتقال پسماند کاهش می یابد.

  وی تاکید کرد: تصمیم داریم تا می‌توانیم انتقال پسماند به مرکز آرادکوه را کاهش دهیم و شیرابه را نیز در جاهای مختلف کنترل کنیم تا به آب‌های زیرزمینی راه پیدا نکند. اگر توده ای از متان ایجاد شده برای دوره های گذشته بوده و ما امروز چاره اندیشی کرده ایم که اگر علت آن دفن زباله و شیرابه است، ما این زمینه را از بین ببریم و زباله به آرادکوه نبریم.

  رییس شورای عالی استانها افزود: از فرایند جداسازی زباله استفاده خواهیم کرد. نخستین مجموعه را افتتاح کردیم و ۷ مرکز دیگر در دست احداث است که تصور می کنم تا پایان سال چند مرکز دیگر افتتاح شود که با افتتاح همه این مراکز مجموع ورودی به آرادکوه به زیر ۱۰ درصد می رسد و این یعنی مدیریت پسماند و جلوگیری از تشکیل توده متان در آرادکوه.

  انتهای پیام

  نویسنده: سرور علیزاده
  منبع: پایگاه خبری باز باران نیوز

  بیشتر بخوانید

  یک پاسخ به “احتمال وجود نگرش سیاسی ناسا در اعلام خبر تشکیل ابر متان در تهران”

  1. ali گفت:

   خوب ناسا تازه سنجش گر متان مورد استفاده قرار داده و خبر اعلام کرده شما ببینید مشکل هست حلش کنید مهم نیست کی و چه زمانی اعلام کرده است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *