×

یک موسسه مجاز و هفت موسسه غیرمجاز اعزام دانشجو به خارج پلمب شدند

 • کد نوشته: 2609
 • ۲۷ مرداد ، ۱۳۹۸
 • ۰
 • به گزارش بازباران نیوز، ابراهیم حاجی‌زاده ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور که دارای مجوز فعالیت از وزارت علوم هستند باید طبق آئین‌نامه مصوب هیئت دولت و دستورالعمل نظارت بر فعالیت مؤسسات اعزام به دانشجو به خارج از کشور که توسط کارگروه نظارت براین مؤسسات ابلاغ شده است […]

  یک موسسه مجاز و هفت موسسه غیرمجاز اعزام دانشجو به خارج پلمب شدند
 • به گزارش بازباران نیوز، ابراهیم حاجی‌زاده ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور که دارای مجوز فعالیت از وزارت علوم هستند باید طبق آئین‌نامه مصوب هیئت دولت و دستورالعمل نظارت بر فعالیت مؤسسات اعزام به دانشجو به خارج از کشور که توسط کارگروه نظارت براین مؤسسات ابلاغ شده است رفتار نمایند؛ در غیر این صورت با آنان برخورد قانونی می‌شود.

  وی افزود: مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور باید با ارائه اطلاعات صحیح و واقعی به متقاضیان، به آنان درزمینهٔ تحصیل در خارج از کشور راهنمایی و مشاوره دهند.
  دکتر حاجی‌زاده تأکید کرد: مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور که دارای مجوز باشند ولی طبق مقررات و ضوابط تخلف داشته باشند لغو مجوز شده و مؤسسه آن‌ها با همکاری نیروی انتظامی پلمب می‌شود.

  مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان، از لغو مجوز ۱۱۵ مؤسسه اعزام دانشجوی دارای مجوز در سال‌های اخیر به دلیل عدم رعایت ضوابط قانونی خبر داد و گفت: به کلیه مؤسسات اعزام به دانشجو هشدار می‌دهیم در صورت عدم رعایت قانون لغو مجوز خواهند شد. در یک ماه گذشته نیز هفت مؤسسه فاقد مجوز و یکی از مؤسسات دارای مجوز به علت تخلف لغو مجوز و توسط اداره کنترل و نظارت بر صنوف پلیس امنیت پلمب شدند.

  وی در مورد افراد و مؤسساتی که بدون مجوز فعالیت می‌کنند، گفت: اگر مؤسسه‌ای علاقه‌مند به فعالیت صحیح و درست درزمینهٔ اعزام دانشجو به خارج از کشور است و شرایط اولیه قانونی را دارد از مسیر قانونی نسبت به اخذ مجوز اقدام کند.

  دکتر حاجی زاده از همکاری پلیس امنیت کشور برای برخورد با مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور فاقد مجوز قدردانی کرد و گفت: موضوع این نوع از مؤسسات نیز در حال پیگیری است و سعی می‌شود با تمام امکانات در این موارد با جدیت و حساسیت بیشتری پیگیری شود.

  به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حاجی‌زاده با اعلام اینکه اسامی مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور دارای مجوز در سایت اداره کل بورس و اعزام دانشجویان به نشانیHTTP://SCHOLARSHIP.SAORG.IR در دسترس عموم مردم است؛ از خانواده‌ها درخواست کرد موارد تخلف مؤسسات را به این اداره کل اعلام نمایند.

  انتهای پیام

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *