×

کاهش تعداد اتوبوس‌ها و واگن‌های مترو در مدیریت شهری دوره گذشته

 • کد نوشته: 3380
 • ۲ آذر ، ۱۴۰۰
 • ۰
 • رئیس شورای شهر تهران ضمن انتقاد از عملکرد ضعیف مدیریت شهری دوره گذشته در ارتباط با حوزه حمل و نقل عمومی گفت: در آن دوره تعداد اتوبوس و واگن های مترو به شدت کاهش پیدا کرد و نتیجه آن ترافیک و‌ آلودگی هوا در شرایط فعلی است.
  کاهش تعداد اتوبوس‌ها و واگن‌های مترو در مدیریت شهری دوره گذشته
 • به گزارش بازباران نیوز، مهدی چمران در حاشیه برگزاری بیست و ششمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به وضعیت حمل و نقل و ترافیک در پایتخت اظهار کرد: متاسفانه نتیجه کم‌کاری و عدم توجه به این حوزه در دوره گذشته همین شرایط را ایجاد کرده است.

  وی با اشاره به عدم واگذاری اتوبوس و واگن‌های مترو در دولت قبل به مدیریت شهری گذشته گفت: نتیجه این عملکرد همین می‌شود که می‌بینیم! شرایط نامناسبی بوجود آمده است و در دوره چهارم ما ۶ هزار اتوبوس داشتیم که این تعداد در ادامه در دوره گذشته به ۲ هزار و ۲۰۰ اتوبوس کاهش پیدا کرد و از یک‌هزار واگن نیز به ۴۰۰ واگن کاهش پیدا کرد و مسلما مردم در فشار خواهند بود.

  رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مسافران زیادی نمی‌توانند با این شرایط از مترو و اتوبوس بهره ببرند، تاکید کرد: در صورتی که مردم سفر خوبی را در حوزه حمل و نقل عمومی (مترو و اتوبوس) داشته باشند به سمت استفاده از این وسایل خواهند رفت اما با توجه به شرایط تمایل آنها به سمت استفاده از اتومبیل شخصی است و نتیجه آن ترافیک و آلودگی هواست و چنانچه مدارس و دانشگاه‌ها نیز به طور کامل بازگشایی شود، ۲۰ درصد به این ترافیک افزوده خواهد شد.

  چمران در پاسخ به این پرسش که آیا در بودجه ۱۴۰۰ شهرداری تهران توجهی به حوزه حمل و نقل شده است، گفت: متاسفانه گره‌گشایی در این حوزه در بودجه ۱۴۰۰ وجود ندارد و این شرایط را فراهم کرده است.

  وی در پاسخ به این پرسش که آیا در بودجه ۱۴۰۰ عمدا و با توجه به اینکه دوره قبل رو به اتمام بوده است اعضای سابق شورای شهر تهران بودجه را به این شکل بسته‌اند، گفت: در این زمینه بهتر است سکوت کنم و قطعا مردم پاسخ آن را می‌دانند.

  نویسنده: سرور علیزاده
  منبع: پایگاه خبری بازباران نیوز

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *