×

هواپیمای ایرانی سیمرغ آماده پرواز می شود

 • کد نوشته: 4162
 • ۲۱ آذر ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با اشاره به این‌که «تا ۳ سال آینده در حوزه ساخت هواپیمای مسافربری به توفیقات عملی مناسبی دست خواهیم یافت»، گفت: امروز نیز هواپیمای ترابری سیمرغ مراحل تاکسی خود را گذرانده و آماده پرواز می شود.
  هواپیمای ایرانی سیمرغ آماده پرواز می شود
 • به گزارش باز باران نیوز، به نقل از وزارت دفاع، امیر سرتیپ دوم افشین خواجه‌فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در حاشیه بازدید از غرفه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در چهارمین نمایشگاه ایران ساخت، با اشاره به اهمیت حضور وزارت دفاع در این نمایشگاه اظهار کرد: این نمایشگاه بسترساز توسعه فناوری در کشور محسوب می شود و تجربه نیز ثابت کرده است که هر زمان کشور نسبت به توسعه فناوری اهتمام ورزیده در آن عرصه به موفقیت دست یافته ایم.

  وی با تاکید بر این‌که «توسعه فناوری در طول فرآیند تولید یک محصول معنا می‌یابد»، افزود: باید فناوری محصولاتی که فرصت تولید آنرا پیدا کرده ایم را توسعه دهیم و از این طریق نیز زمینه به ثمر رسیدن آن محصول را برای تولید کننده آماده نماییم.

  وی با اشاره به ضرورت همکاری و تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: امروز سازمان صنایع هوایی به طور فزاینده‌ای به شرکت‌های دانش‌بنیان وابسته است و به این وابستگی نیز افتخار می کند؛ ما تلاش می کنیم تا شرکت‌های دانش‌بنیان را تحت حمایت خود قرار دهیم و امروز میانگین بدهی ما به این شرکت‌ها در پایین ترین سطح قرار دارد.

  مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با بیان این‌که «تاب آوری و ماندگاری شرکت‌های دانش‌بنیان جزو اهداف سازمان صنایع هوایی است»، گفت: این سازمان سعی دارد به گونه‌ای عمل کند تا شرکت‌های دانش‌بنیان تعمیق یافته و فعالیت‌های خود را افزایش دهند و در میدان تدوام حضور داشته باشند.

  وی درباره ساخت هواپیمای مسافربری اظهار کرد: امروز سازمان صنایع هوایی به دنبال دستور ریاست محترم جمهوری جهت ساخت هواپیمای مسافربری، مسیر حرکت خود را در راستای توسعه این ناوگان قرار داده است و تلاش دارد تا سطح تاب آوری این ناوگان را افزایش دهد و همچنین در این رابطه محصولات مورد نیاز را با بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخل کشور توسعه داده و البته به خارج از کشور نیز توجه داریم.

  وی عنوان کرد: در عرصه ساخت هواپیمای مسافربری سعی می کنیم حداقل تا ۳ سال آینده در این حوزه به توفیقات عملی مناسبی دست یابیم؛البته در ساخت و توسعه هواپیمای مسافربری راهبرد درون زا و برون نگر را دنبال می کنیم و انتظار است هم افزایی خوبی در سطح ملی ایجاد گردد که بحمدالله نشانه های خوبی به ویژه در همراهی و همکاری سازمان هواپیمایی کشوری شاهد هستیم.

  مدیرعامل سازمان صنایع هوایی در خصوص روند آماده سازی هواپیمای سیمرغ گفت: هواپیمای سیمرغ را که اردیبهشت ماه با حضور وزیر دفاع رونمایی کردیم، امروز مراحل تاکسی را انجام داده و برای پرواز آماده می‌شود.

  انتهای پیام

  نویسنده: منیژه سادات مدنی
  منبع: پایگاه خبری باز باران نیوز

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *