×

مکانیزم متفاوت انتخابات شوراها با ریاست جمهوری/ در مدیریت شهری نباید سیاست کاری انجام شود

 • کد نوشته: 3077
 • ۲۳ دی ، ۱۳۹۹
 • ۰
 • به گزارش بازباران نیوز، مرتضی طلایی در نشست خبری اعلام موجودیت جبهه همبستگی ملی نیروهای انقلاب اسلامی (همنا) گفت: شاید این جبهه از لحاظ شکلی تفاوتی با مجموعه تشکل ها، احزاب و جمعیت ها نداشته باشد، اما به جهت ماهوی با سایر تشکل ها متفاوت است. وی با تأکید بر اینکه همبستگی ملی به عنوان […]

  مکانیزم متفاوت انتخابات شوراها با ریاست جمهوری/ در مدیریت شهری نباید سیاست کاری انجام شود
 • به گزارش بازباران نیوز، مرتضی طلایی در نشست خبری اعلام موجودیت جبهه همبستگی ملی نیروهای انقلاب اسلامی (همنا) گفت: شاید این جبهه از لحاظ شکلی تفاوتی با مجموعه تشکل ها، احزاب و جمعیت ها نداشته باشد، اما به جهت ماهوی با سایر تشکل ها متفاوت است.

  وی با تأکید بر اینکه همبستگی ملی به عنوان اصلی ترین سرمایه کشور باید تقویت شود، افزود: عنوان جبهه همبستگی ملی نیروهای انقلاب اسلامی بیانگر آن است که کشور، جامعه و مردم با هویت های ملی و دینی در هم تنیده و بهم پیوسته است. از راهبردهای ما ایجاد همبستگی ملی و تلاش برای افزایش حضور مردم در عرصه های اجتماعی است.

  طلایی با اشاره به اینکه یکی از اهداف این جبهه اعتمادسازی و واگذاری کار به خود مردم است، افزود: در حوزه مدیریت شهری علاوه بر حضور مردم به دنبال آن هستیم تا شورای کار و خدمت را تشکیل دهیم و به دور از هر گونه اقدام سیاسی به خدمت مردم بپردازیم.

  این عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود کادرسازی و تلاش برای تربیت نیروهای انقلابی را یکی دیگر از اهداف تشکیل جبهه همبستگی ملی نیروهای انقلاب اسلامی خواند و افزود: هنگامی که سیاست وارد مدیریت شهری شود قطعا مدیریت شهری از تکالیف ذاتی خود فاصله می گیرد. ما در فعالیت هایمان به لایه های پایینی جامعه توجه داشته و آن ها را به عنوان سرمایه های جامعه در نظر گرفته ایم. این جبهه در عرصه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی برنامه دارد و معتقدیم این سه حوزه باید با یکدیگر فعالیت کنند. کار تشکیلاتی در عرصه های فرهنگی و اجتماعی قطعا آورده سیاسی به همراه خواهد داشت.

  وی ادامه داد: ولایت مداری، برنامه محوری، تصمیم علمی، شفافیت در عمل و روندهای مالی و اداری به همراه مبارزه با رانت و فساد از اولویت های کاری این جبهه خواهد بود. ما با جریانات سیاسی تعارض نداریم و تنها اختلاف در سلیقه و رویه ها وجود دارد. در این جبهه بر این باوریم که مکانیزم انتخابات مجلس و ریاست جمهوری با شورای شهر متفاوت است و نمی توان با عینک سیاسی به مدیریت شهری نگاه کرد. یکی از مواردی که در حوزه مدیریت شهری باید مورد توجه قرار گیرد سرمایه انسانی است. بر این اساس باید از ظرفیت نیروها و مدیران شهرداری بهره بگیریم.

  طلایی تأکید کرد: رویکردی که همواره در مدیریت شهری و شورای شهر باید مورد توجه قرار گیرد این است که باید از مدیران داخلی شهرداری استفاده کرد و از ورود مدیران خارج از سازمان پرهیز کرد. انتصابات در شهرداری باید براساس صلاحیت انجام شود. نباید برای کسی سهمی قائل شد. بی توجهی به موضوع انتصابات باعث شده تا همه افراد تمایل داشته باشند در شهرداری مدیر شوند. باید آیین نامه های مربوط به انتصابات به روز رسانی و اصلاح شود.

  دبیرکل جبهه همبستگی ملی نیروهای انقلاب اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود با تأکید بر لزوم کشف استعداد در مدیریت شهری، گفت: متأسفانه کشف استعدادها در مدیریت شهری مورد غفلت قرار گرفته در حالی که می توان در یک دوره چهار ساله ۵۰۰۰ مدیر شایسته فقط در شهرداری تربیت کنیم و حتی نیاز کشور را نیز از درون مدیریت شهری تأمین کنیم. در همین راستا در حوزه مدیریت محلی نیز باید از ظرفیت شورایاری ها بهره گرفت. کنشگران محلی مانند سمن ها و شورایاری ها زبان مردم هستند و باید ۱۲۰ شهردار ناحیه را مردم انتخاب کنند.

  وی با اشاره به معضل بافت های فرسوده در کلان شهرهای کشور گفت: ۴۱ درصد ساکنین شهر تهران در بافت بحران زا، ۱۵ درصد در ساختمان های فرسوده، دو درصد در پهنه گسلی، دو درصد در حریم روددره ها و ۱۶ درصد در بافت ریزدانه زندگی می کنند که باید معضل بافت های فرسوده در کلان شهرها حل و فصل شود. در شهر تهران دیگر نیاز به بزرگراه نداریم و باید به موضوع سرمایه گذاری در محلات متمرکز شویم.

  طلایی تأکید کرد: برای تشکیل شورای کار و خدمت نیاز است که شورا به دور از مسائل سیاسی و جناحی تشکیل شود. در حقیقت نباید مباحث زندگی مردم را قربانی رفتارهای سیاسی کنیم.

  دبیرکل جبهه همبستگی ملی نیروهای انقلاب اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا میان ایشان و چمران اختلاف نظری وجود دارد، گفت: ممکن است من در لیست آینده این جبهه نباشم، البته هنوز لیستی ارائه نداده ایم. هر چند که ممکن است در آینده براساس شرایط تصمیم گیری کنیم. آقای چمران هم قرار نیست لیست دیگری ارائه دهند و امیدواریم در شورای ائتلاف بعدی تصمیم گیری نهایی انجام شود.

  انتهای پیام

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *