×

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک:
مشارکت عمومی ضرورت پیشگیری از ترک تحصیل دانش آموزان است

 • کد نوشته: 4356
 • ۶ فروردین ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در سفر به کرمان گفت: ترک تحصیل دانش آموزان چالشی جدی است که مشارکت عمومی ضرورت پیشگیری از آن است.
  مشارکت عمومی ضرورت پیشگیری از ترک تحصیل دانش آموزان است
 • به گزارش باز باران نیوز، مجتبی همتی فر گفت: اعتماد به نفس پایین، عدم آشنایی با مهارت های ارتباطی، بی سواد یا کم سواد ماندن، بالاتر رفتن آمار بیسوادان و… از پیامدهای ترک تحصیل دانش آموزان است.

  وی با توجه به گستردگی استان پهناور کرمان گفت: برخی مناطق استان کرمان نیاز به غنی سازی فرهنگی به لحاظ ترویج اهمیت دانش و علم آموزی و تحصیل فرزندان، همچنین رفع موانع در این زمینه و ارتقای پوشش تحصیلی دارند.

  رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک با تاکید بر این که در سه سال اول بچه ها از خانواده جدا نشوند، گفت: در روایات داریم که هفت سال اول باید بچه ها فقط بازی کنند و بازی هایشان با آموزش همراه باشد، آموزش در این سن نباید با سخت گیری و فشار باشد بلکه باید با جهت دهی به آموزش ها همراه باشد.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز در این نشست با بیان اینکه بهترین کودکستان خانه است، گفت: راه اندازی کودکستان ها تحت نظارت آموزش و پرورش که مطالبه رهبری معظم است، اقدامی ارزشمند و درخور توجه است که یکی از مهمترین کارهایی است که باید انجام داد، ساماندهی کودکستان ها بسیاری از مشکلات تعلیم و تربیت را مرتفع می کند.

  رضا رضایی با اشاره به احادیثی که بیانگر نقش مهم آموزش در سن کودکی هستند، افزود: هر آنچه در کودکی آموخته ایم، برایمان نهادینه شده، هر چند که با تحت پوشش آمدن کودکستان ها در آموزش و پرورش زحمات همکاران ما بیشتر می شود، اما به هر حال ضرورت دارد که این مهم محقق شود.

  وی تصریح کرد: برای گزینش نیروها باید دقت نظر صورت گیرد، در حوزه اداره کل سعی شده چینش نیروها بر اساس تخصص باشد تا شاهد ارتقای سیستم باشیم.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خاطرنشان کرد: محتوای در نظر گرفته شده برای نوآموزان باید متناسب با سن نوآموزان باشد که بتواند اثربخشی لازم را داشته باشد.

  انتهای پیام

  نویسنده: ناصر بابائی
  منبع: پایگاه خبری باز باران نیوز

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *