×
×

فروش مرغ بیش از ۱۹ هزارتومان تخلف و گرانفروشی است

 • کد نوشته: 2664
 • ۲۶ تیر ، ۱۳۹۹
 • ۰
 • به گزارش بازباران نیوز، مهدی یوسف خانی در پاسخ به این سوال که آیا مرغ نسبت به هفته گذشته گران شده است و چرا برخی واحدها تا ۲۱ هزارتومان مرغ را به مشتریان عرضه می کنند، گفت: قیمت عمده مرغ که مغازه داران از کشتارگاه خریداری می کنند ۱۷ هزارو۵۰۰تومان و قیمت مرغ برای مصرف […]

  فروش مرغ بیش از ۱۹ هزارتومان تخلف و گرانفروشی است
 • به گزارش بازباران نیوز، مهدی یوسف خانی در پاسخ به این سوال که آیا مرغ نسبت به هفته گذشته گران شده است و چرا برخی واحدها تا ۲۱ هزارتومان مرغ را به مشتریان عرضه می کنند، گفت: قیمت عمده مرغ که مغازه داران از کشتارگاه خریداری می کنند ۱۷ هزارو۵۰۰تومان و قیمت مرغ برای مصرف کننده ۱۸ هزارو۵۰۰ تا ۱۹ هزارتومان است.

  وی ادامه داد: فروش مرغ بیش از ۱۹ هزارتومان تخلف وگرانفروشی است که متاسفانه در برخی از نقاط شهر نیز این اتفاق افتاده است.

  رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی اضافه کرد: نرخ مصوب مرغ در ستاد تنظیم بازار ۱۵هزارو۷۵۰ تومان برای مصرف کننده است. ولی متاسفانه مرغداران مرغ را با قیمت مصوب به کشتارگاه ها عرضه نمی کنند و بنابراین مرغ حدود ۳هزارتومان بیشتر از نرخ مصوب به دست مصرف کننده می رسد.

  فروش تخم مرغ بیش از ۲۲ هزارتومان منطقی نیست

  یوسف خانی همچنین اضافه کرد: نرخ مصوب تخم مرغ کیلویی۱۱هزارتومان و هرشانه ۲۲ هزارتومان است. در میادین میوه و تره بار ۲۲ هزارتومان به مشتریان عرضه می شود ولی در سطح شهر تا ۲۴ هزارتومان هم به فروش می رسد، زیرا برخی از مغازه داران براساس خرید قبلی خود اقدام به فروش می کنند و البته در برخی واحدها هم تخلف صورت می گیرد.

  وی در پایان گفت: فروش تخم مرغ بیش از ۲۲ هزارتومان را منطقی نمی دانیم، زیرا در حال حاضر مرغدارای ها نیز  تخم مرغ را شانه ای ۲۰هزارتومان عرضه می کنند.

  براساس مشاهدات میدانی در حال حاضر مرغ  با قیمت ۱۸هزارو۵۰۰ تومان تا ۲۱ هزارتومان و تخم مرغ نیز  شانه ای  ۲۵ تا ۳۰ هزارتومان در خرده فروشی های سطح شهر تهران به فروش می رسد.

  انتهای پیام

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *