×

سیاحت در طهران قدیم با ماشین دودی و اتوبوس‌های دو طبقه

 • کد نوشته: 2566
 • ۲ فروردین ، ۱۳۹۸
 • ۰
 • به گزارش بازباران نیوز، علی محمد سعادتی در خصوص ویژه برنامه‌های شهرداری منطقه ۱۲ گفت: قلب طهران با امکان معرفی «طهران قدیم» و تاریخ ۲۰۰ ساله این شهر با عنوان پایتخت ایران، هر سال مرکزیت گردشگری تاریخی را به خود اختصاص می‌دهد. همین امر باعث شده که مجموعه برنامه‌های گردشگری در منطقه ۱۲ با وسواس […]

  سیاحت در طهران قدیم با ماشین دودی و اتوبوس‌های دو طبقه
 • به گزارش بازباران نیوز، علی محمد سعادتی در خصوص ویژه برنامه‌های شهرداری منطقه ۱۲ گفت: قلب طهران با امکان معرفی «طهران قدیم» و تاریخ ۲۰۰ ساله این شهر با عنوان پایتخت ایران، هر سال مرکزیت گردشگری تاریخی را به خود اختصاص می‌دهد. همین امر باعث شده که مجموعه برنامه‌های گردشگری در منطقه ۱۲ با وسواس و اهمیت بیشتری در راستای بازشناسی تاریخ و ظرفیت منطقه برنامه‌ریزی و اجرا شود.
  وی افزود: برنامه های نوروزی شهرداری منطقه ۱۲ با برگزاری موسیقی زنده، برنامه‌های کودکانه، تورهای گردشگری، جشنواره عکاسی و… از نخستین روز فروردین تا پایان تعطیلات نوروز برپاست.
  شهردار منطقه ۱۲ با تاکید بر اینکه در دو نقطه مهم مرکز تهران، برنامه‌هایی تحت عنوان نوروزگاه برگزار می‌شود، افزود: نوروزگاه‌ها با برگزاری مراسم شاهنامه‌خوانی، حافظ خوانی و دف نوازی، رسوم فرهنگی کهن ایران برپایه نوروز و برنامه‌های شاد، اجرا می شود؛ برگزاری نمایش‌های آئینی و اجرای موسیقی نواحی، فرصت مغتنمی برای گردشگران ایجاد می‌کند تا در قلب طهران با آئین و فرهنگ سایر اقوام ایرانی آشنا شوند.
  سعادتی ادامه داد: یکی از برنامه های ویژه ما برای آشنا کردن گردشگران با ۲۰۰سال پایتختی تهران، تورهای گردشگری است که از ۲ تا ۱۶ فروردین، هر روز در سطح منطقه و با همراهی راهنماهای متخصص برگزار می‌شود؛ ۶ تور گردشگری همراه با دوچرخه، ۴ تور گردشگری به صورت پیاده‌روی، ۲ دور گردشگری با ماشین دودی و ۲ دور گردشگری با اتوبوس دو طبقه، گردشگران را در ۱۴ مسیر مختلف به دل قلب طهران می‌برند.
  وی تاکید کرد: علاقمندان به شرکت در این تورها می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سایت joy360.ir مراجعه کنند یا با شماره ۱۸۷۲ تماس بگیرند.
  شهردار منطقه ۱۲ برگزاری موسیقی زنده در نقاط مختلف این منطقه را در راستای انتقال نشاط و شادی بهاری به گردشگران و شهروندان تهرانی از دیگر برنامه های منطقه دانست و عنوان کرد: طبق برنامه، پنجم فروردین موسیقی زنده گروه سون در ورزشگاه نابینایان شهید هرندی، ششم فروردین موسیقی زنده حامد همایون در ورزشگاه نابینایان شهید هرندی، نهم فروردین موسیقی زنده گروه رستاک در میدان مشق، دهم فروردین موسیقی زنده محمد معتمدی به همراه ارکستر سمفونیک تهران در میدان مشق و چهادرهم فروردین موسیقی زنده گروه سازینه در محله عودلاجان برگزار می‌شود.
  سعادتی با اشاره به طراحی و اجرای برنامه های ویژه کودکان نیز گفت: در میان برنامه‌های نوروزی، نگاه ویژه‌ای به کودکان داشتیم و برنامه‌های مفرحی برای آن‌ها ترتیب دادیم. در همین راستا محله هرندی با ایستگاه‌های بازی، تفریحی، استیج‌های نمایشی و حضور گروه زنبورک میزبان کودکان خواهد بود.
  وی در خصوص ایستگاه‌های گردشگری نیز گفت: پنج ایستگاه‌ گردشگری در منطقه ۱۲ از ۲۸ اسفند در میدان امام خمینی(ره)، خیابان سی تیر، چهار راه گلوبندک، چهارراه سرچشمه و میدان بهارستان برپا شده تا راهنمای گردشگران برای بازدید از اماکن تاریخی- فرهنگی، موزه‌ها و خیابان‌های مهم باشند.
  انتهای پیام

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *