به گزارش باز باران نیوز، به نقل از پایگاه شبکه ام.اس.ان، با اعلام پیروزی “کاترین کورتز ماستو”، سناتور دموکرات در ایالت نوادا تعداد کرسی‌های دموکراتها در این مجلس به ۵۰ عدد رسیده و تنها مانده تکلیف کرسی ایالت جورجیا در مجلس سنا با برگزاری دور دوم انتخابات تعیین شود.

پیش از پیروزی دموکراتها در ایالت نوادا، پیروزی “کِلی” در آریزونا تقریبا کسب کنترل سنا توسط دموکرات‌های آمریکا را تضمین کرد و شکست مسترز ضربه‌ای دیگر را به دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا که حمایت تمام عیاری را از نامزد جمهوریخواهان به عمل آورده بود، وارد کرد.

ترامپ در واکنش به این اتفاق در پستی که در آستانه برگزاری جشن عروسی کوچکترین دخترش در اقامتگاه مارالاگو منتشر کرد، مقامات مجری انتخابات در ایالت آریزونا را متهم به “احمق” و “فاسد” بودن کرد. این در حالی است که خیلی از این مقامات جمهوریخواه هستند.

ترامپ در پستی در شبکه اجتماعی خودش به نام تروث سوشال نوشت: مقامات احمق و احتمالا فاسد، کنترل انتخابات لکه دار شده در آریزونا را از دست داده‌اند. دستگاه‌ها در مناطق جمهوریخواه خراب شدند. باید فورا درخواست شود که انتخاباتی جدید برگزار شود.

انتهای پیام

  • نویسنده : فرامرز اختر
  • منبع خبر : پایگاه خبری باز باران نیوز