×
×

جدیدترین آمارهای ابتلا به کرونا میان معتادان متجاهر/ اخذ تست PCR از ۶۰۰۰ معتاد

 • کد نوشته: 2712
 • ۳۰ تیر ، ۱۳۹۹
 • ۰
 • به گزارش بازباران نیوز، مصطفی هادی‌زاده با اشاره به جدیدترین آمارهای ابتلا به کرونا میان معتادان متجاهر بیان کرد: بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها در حال حاضر ۹۲۶۰ مددجو (معتاد متجاهر) در مراکز ماده ۱۶ نگهداری می‌شوند که تست پی‌سی‌آر ۱.۸ درصد (حدود ۱۰۰ نفر) آنها مثبت بوده است که البته این تعداد هم شرایط حادی ندارد، اما آنهایی که در […]

  جدیدترین آمارهای ابتلا به کرونا میان معتادان متجاهر/ اخذ تست PCR از ۶۰۰۰ معتاد
 • به گزارش بازباران نیوز، مصطفی هادی‌زاده با اشاره به جدیدترین آمارهای ابتلا به کرونا میان معتادان متجاهر بیان کرد: بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها در حال حاضر ۹۲۶۰ مددجو (معتاد متجاهر) در مراکز ماده ۱۶ نگهداری می‌شوند که تست پی‌سی‌آر ۱.۸ درصد (حدود ۱۰۰ نفر) آنها مثبت بوده است که البته این تعداد هم شرایط حادی ندارد، اما آنهایی که در وضعیت حادی بوده‌اند در بیمارستان بستری شده‌اند.

  وی با تاکید بر اینکه حاد نبودن شرایط معتادان مبتلا به کرونا به دلیل این موضوع نیست که برخی مدعی‌اند معتادان کرونا نمی‌گیرند، گفت: هنگام جمع‌آوری معتادان متجاهر به پروتکل‌های وزارت بهداشت بسیار توجه شد؛ به گونه‌ای که افرادی که پیش از شیوع کرونا در داخل مراکز بستری بودند از مراکز خارج نشدند و افرادی هم که در دوران کرونا جمع‌آوری شدند با دقت و بعد از گذراندن قرنطینه ۱۴ روزه و در صورت سالم بودن وارد مراکز شدند. همچنین آنهایی که مبتلا به کرونا بودند به بیمارستان منتقل شدند.

  هادیزاده با اشاره به اینکه از حدود ۶۰۰۰ معتاد توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران تست پی‌سی‌آر گرفته شده است، افزود: همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی تهران در این زمینه زحمت زیادی کشیدند.

  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران معتقد است که در این راستا دستگاه‌های استانی استان تهران بسیار خوب عمل کردند.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا آماری از میزان ابتلا به کرونا به تفکیک جنسیت وجود دارد؟ توضیح داد: آمار ارائه شده در زمینه جمع آوری معتادان متجاهر به مردان اختصاص دارد و آمار جمع‌آوری میان زنان بسیار کم است.

  انتهای پیام

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *