×

معاون استاندار تهران خبر داد
برخورد قاطع با مرغداری های مرغ تخم‌گذار متخلف

 • کد نوشته: 3487
 • ۴ دی ، ۱۳۹۹
 • ۰
 • معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به افزایش قیمت تخم مرغ از برخورد قاطع با مرغداری های مرغ تخم‌گذار متخلف خبر داد.
  برخورد قاطع با مرغداری های مرغ تخم‌گذار متخلف
 • به گزارش بازباران نیوز، حشمت اله عسگری در تشریح نحوه برخورد با مرغداری های متخلف گفت: خوشبختانه عملیات جوجه ریزی نسبت به دو ماه گذشته در واحدهای مرغداری افزایش پیدا کرده که سبب کاهش قیمت مرغ حتی از قیمت مصوب ۲۰۴۰۰ تومانی شده است؛ البته کاهش قیمت مرغ از قیمت مصوب، موجب کاهش مجدد عملیات جوجه ریزی در مرغداری ها و در نهایت افزایش قیمت مرغ در ماه های پایانی سال می‌شود.

  وی افزود: در راستای حمایت از مرغداران و تولیدکنندگان مرغ مقرر شد شرکت پشتیبانی امور دام، اقدام به خرید مرغ از مرغداران کند تا قیمت از این بیشتر کاهش نیابد. خوشبختانه در استان تهران مشکل تولید تخم مرغ وجود ندارد و حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد تخم مرغ مصرفی کل استان، در خود استان تهران تولید می‌شود؛ منتها مسئله اصلی بالابودن قیمت تخم مرغ است.

  وی ادامه داد: اتحادیه مرغ تخم‌گذار اذعان دارد که افزایش قیمت تخم مرغ منوط به افزایش قیمت نهاده ها است و امکان عرضه تخم مرغ با قیمت قبلی مصوب وجود ندارد؛ اما تصمیم گیری در رابطه با افزایش قیمت تخم مرغ در دستور کار تنظیم بازار کشور است و مادامی که قیمت مصوب جدیدی اعلام نشود ما مکلف هستیم که همان قیمت قبلی تخم مرغ را کنترل کنیم.

  وی تاکید کرد: از ۲۵۰ تن تخم مرغ تنها ۱۰۰ تن تخم مرغ به شرکت پشتیبانی امور دام تحویل داده شده است؛ بنابراین مقرر شد ۱۵۰ تن باقی مانده مربوط به هر مرغداری‌ها، شناسایی و جهت برخورد به تعزیرات معرفی شوند. در همین راستا گشت مشترکی با حضور بازرسین سازمان صمت، جهاد کشاورزی، تعزیرات و پلیس امنیت اقتصادی در محل مرغداری های مرغ تخم گذار انجام می شود تا با مرغداری هایی که از تحویل تخم مرغ به شبکه خودداری می‌کنند، برخورد شود.

  انتهای پیام

  نویسنده: سرور علیزاده
  منبع: پایگاه خبری بازباران نیوز

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *