×

فرماندار شهرستان دماوند:
برای عبور از خیز پنجم شهروندان باید همکاری کنند

 • کد نوشته: 3497
 • ۴ مرداد ، ۱۴۰۰
 • ۰
 • فرماندار شهرستان دماوند با تاکید بر لزوم همکاری شهروندان در رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برای عبور از خیز پنجم کرونا از سرعت گرفتن واکسیناسیون در سطح این شهرستان خبر داد.
  برای عبور از خیز پنجم شهروندان باید همکاری کنند
 • مهدی حیدری در گفت وگو با بازباران نیوز، در تشریح روند واکسیناسیون در سطح شهرستان دماوند گفت: در حال حاضر مهمترین موضوع، افزایش سرعت واکسیناسیون است که این اتفاق در شهرستان دماوند رخ داده و روزانه بیش از هزار نفر در این شهرستان واکسینه می‌شوند. البته از سوی دیگر همکاری و مشارکت شهروندان در رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی نقش بسیار موثری در عبور از خیز پنجم خواهد داشت.

  وی افزود: ما به دنبال تامین فضاهای بیشتر با هدف افزایش سرعت واکسیناسیون و تامین امنیت مردم هستیم، در این راستا دو سالن ورزشی در شهر رودهن و دماوند در نظر گرفته شده تا با تجهیز آنها توسط شهرداری‌ها، شهروندان با سرعت بیشتری واکسینه شوند. برخی نیازها از سوی استان برای شهرستان ما تهیه و تأمین نشده که به نظر می‌رسد مربوط به کمبودهای کشوری است، اما نباید زمان را از دست دهیم، چرا که سلامت مردم در بالاترین جایگاه قرار دارد. بر این اساس کیت‌های تست کرونا و سایر تجهیزات باید توسط شبکه بهداشت و درمان اعلام و خریداری شود و تامین هزینه آن بر عهده شهرداری‌ها خواهد بود.

  فرماندار دماوند در بخش دیگری از صحبت های خود به احداث درمانگاه تخصصی برای بیماران کرونایی در بیمارستان سوم شعبان دماوند اشاره کرد و افزود: در این درمانگاه تزریق داروهای مقابله با ویروس کرونا به صورت سرپایی و روزانه انجام می‌شود.با توجه به معاینه‌های پزشکی که در این درمانگاه انجام می‌شود، اکثر افراد درصد سطح اکسیژن مطلوبی دارند، اما افرادی که سطح اکسیژن پایین و نیاز به مراقبت پزشکی بیشتری دارند از یک تا دو هفته در بخش کرونایی بیمارستان بستری و به آن‌ها رسیدگی ویژه خواهد شد.

  انتهای پیام

  نویسنده: سرور علیزاده
  منبع: پایگاه خبری بازباران نیوز

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *