×

اگر اسکوچیچ برکنار شود، دنیا چه می‌گوید؟

 • کد نوشته: 3387
 • ۲ آذر ، ۱۴۰۰
 • ۰
 • یک کارشناس فوتبال معتقد است با توجه به نتایج و عملکرد موفقیت‌آمیز دراگان اسکوچیچ با تیم ملی ایران، برکناری وی، بازتابی مثبتی در دنیا نخواهد داشت.
  اگر اسکوچیچ برکنار شود، دنیا چه می‌گوید؟
 • به گزارش بازباران نیوز، بهتاش فریبا درباره بازی تیم ملی ایران مقابل سوریه و بهبود عملکرد این تیم نسبت به بازی با لبنان گفت: به نظرم بازی با سوریه خیلی سخت‌تر بود. بازیکنان این تیم دونده و چغر هستند و یکی، دو بازیکن سرعتی هم در خط حمله دارند. البته خربین در این دیدار نبود اما سوریه نسبت به قبل، تیم فنی‌تر و فیزیکی‌تری بود. ما مقابل سوریه خوب بازی کردیم و در دیدار با لبنان هم کار گره خورده بود و توپ هایمان به گل تبدیل نشد.

  بازیکن سابق تیم ملی با بیان اینکه در حال حاضر ایران فراتر از فوتبال غرب آسیاست گفت: ما در حدی هستیم که نباید به سوریه، لبنان، بحرین و عراق فکر هم کنیم. فوتبال ما حدی رو به جلو شده که نباید به این بازی ها فکر کنیم. باید نگران کره، ژاپن، عربستان و استرالیا باشیم اما لبنان و سوریه باید زنگ تفریح باشند و واقعا هم اینطور شده است.

  وی با بیان اینکه “انتقادات از دراگان اسکوچیچ بی انصافی است،” گفت: ما با همین بازیکنان و با مربیان دیگر مانند ویلموتس و کی‌روش ۱۰ سال نتوانسته بودیم بحرین را در زمین خودش ببریم. تیم اسکوچیچ به راحتی بحرین را با سه گل برد. ما عراق را به این راحتی نبرده بودیم. ما به تیم های بحرین، عراق و سوریه سه گل زدیم اما منتقدان گفتند این تیم ها ضعیف شده اند. امروز برای تعیین عملکرد هر کسی در فوتبال می توان به آمار و ارقام آن فرد مراجعه کرد.

  این کارشناس فوتبال با بیان اینکه کسب ۱۲ پیروزی از ۱۳ بازی نشان از موفقیت اسکوچیچ است، خاطرنشان کرد: کدام مربی بزرگی توانسته این موفقیت را در تیم ملی داشته باشد؟ به کی‌روش ایراد می‌گرفتند که بازی های باشگاهی را نمی بیند و ما را کوچک می کند اما اسکوچیچ این کار را انجام می دهد و باز هم می گویند چرا اینطور است. بالاخره وظیفه مربی تیم ملی دیدن مسابقات باشگاهی و انتخاب بازیکنان مدنظرش است. به نظرم یک مقدار بی انصافی می شود. این بازیکنان دست مربیان دیگر هم بودند و ما نتایج را به یاد داریم.

  فریبا در پاسخ به این سوال که جدای از انتقادات غیر منصفانه، به نظر می رسد تیم ملی هنوز مشکلات فنی دارد و برای جام جهانی باید این مسائل رفع شود و به طور مثال باید به گردش توپ نه چندان سریع این تیم اشاره کرد گفت: این موضوع به عوامل درون زمین بستگی دارد. ما بازیکن بازی‌ساز نداریم. الان این وظیفه بر عهده نوراللهی و عزت اللهی است. عزت اللهی خیلی خوب کار می کند. هم در بحث دفاعی، یارگیری و قطع توپ و همچنین در ارسال پاس های بلند هم موفق است. به قول قدیمی ها وقتی نمی توانیم تیکی تاکا بازی کنیم، باید بازیکنانی داشته باشیم که قدرت ارسال پاس های ۶۰ متری را داشته باشند. عزت اللهی به خوبی این کار را می‌کند.

  او درباره کم بودن تنوع بازیکنان حاضر در مسابقات و تعویض های دیر هنگام این تیم گفت:  ما بازیکنان متنوعی داریم. از طرفی در استفاده کردن از بازیکنان و تعویض ها انتقاد دارم. بعضی از مربیان اصطلاحا دیر تعویض هستند. اسکوچیچ هم جزو مربیانی است که دیر تعویض است. در روز بازی با لبنان وقتی بازی گره خورد و هفت بازیکن این تیم داخل محوطه جریمه بودند، یکی از اصول این است که بازیکنانی در زمین داشته باشیم که از فضای کوچک استفاده کنیم. مثل قایدی قایدی می تواند در فضای کوچک حرکت کند و پنالتی بگیرد. این ها نظراتی است که منتقدان دارند اما هر صورت هیچ کسی به اندازه سرمربی تیم ملی روی این موضوع اشراف ندارد. ما نمی دانیم در تمرین کدام بازیکن به جهت روحی و بدنی آماده است. البته ما هم می توانیم نقد کنیم اما باید به سرمربی احترام بگذاریم. از نظر من اسکوچیچ در شرایطی خوبی است.

  این کارشناس فوتبال در واکنش به این که برخی از منتقدان اعتقاد دارند تیم ملی با مربی بزرگتر می تواند به پنج دوره ناکامی در مرحله گروهی جام جهانی خاتمه دهد و از گروهش صعود کند گفت: از الان نمی توان راجع به این موضوع صحبت کرد که آیا لازم است که مربی عوض شود یا خیر. اجازه دهید جواز صعود را بگیریم. بعد راحت‌تر می شود صحبت کرد. باید عملکرد تیم ملی را در این چهار بازی ببینیم. باید دید عملکرد او چطور است. اگر اسکوچیچ همه بازی ها را ببرد و به سراغ یک مربی دیگر برویم، از نظر بین المللی و در دنیا به ما چه می گویند؟ این مساله باعث بازتاب خوبی ندارد و ما را با کشورهای عربی که با ثبات در حوزه مربیان همراه نیستند، مقایسه می‌کنند!

  وی خاطرنشان کرد: ما که قطعا صعود می کنیم اما وقت صعود از مرحله گروهی در جام جهانی است و باید به مرحله دوم برویم. البته گروه ما در جام جهانی هم مهم است. هر چند در جام جهانی گذشته در سخت ترین گروه بودیم و اگر توپ طارمی گل می شد به عنوان تیم اول می رفتیم. همین جریانات فوتبال قشنگ است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *