×

هک حساب کاربری دهها چهره مشهور در توئیتر

 • کد نوشته: 2652
 • ۲۶ تیر ، ۱۳۹۹
 • ۰
 • به گزارش بازباران نیوز، به نقل از انگجت، از جمله حساب های هک شده توئیتر می توان به حساب های الون ماسک، جو بایدن، باراک اوباما، اپل، بیل گیتس و جف بزوس اشاره کرد. حمله یادشده در ساعات اولیه بامداد روز پنج شنبه به وقت تهران رخ داد و هکرها بعد از کنترل حساب های […]

  هک حساب کاربری دهها چهره مشهور در توئیتر
 • به گزارش بازباران نیوز، به نقل از انگجت، از جمله حساب های هک شده توئیتر می توان به حساب های الون ماسک، جو بایدن، باراک اوباما، اپل، بیل گیتس و جف بزوس اشاره کرد.

  حمله یادشده در ساعات اولیه بامداد روز پنج شنبه به وقت تهران رخ داد و هکرها بعد از کنترل حساب های مذکور از کاربران درخواست رمزارز کردند. در پیام های منتشر شده در حساب های هک شده از بازدیدکنندگان خواسته شده بود تا برای حساب های بیت کوین خاصی پول بفرستند و دو برابر رقم ارسالی را دریافت کنند.

  هکرهای یادشده از این طریق توانستند برخی کاربران را فریب داده و بیش از صدهزار دلار جمع آوری کنند. برخی از حساب های هک شده مانند حساب جو بایدن و باراک اوباما به سرعت بازپس گرفته شدند. اما برخی حساب های دیگر که متعلق به اپل، اوبر، جف بزوس و غیره بودند برای مدت طولانی تری در اختیار هکرها باقی ماندند.

  توئیتر بعد از بررسی های اولیه اعلام کرد مهندسی اجتماعی عامل موفقیت این حملات بوده و هکرها با فریب برخی کارمندان توئیتر توانسته اند به ابزار و شبکه های داخلی توئیتر نفوذ کرده و از این طریق حساب های اشخاص مشهور را هک کنند.

  انتهای پیام

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *