×

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران در گفت و گو با باز باران نیوز:
مترو تهران نیازمند حمایت مالی/اورهال قطارها در انتظار تزریق مالی

 • کد نوشته: 3921
 • ۲۱ مرداد ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران با تاکید بر اینکه مترو تهران نیازمند حمایت مالی است افزود: اورهال قطارها در انتظار تزریق مالی است.
  مترو تهران نیازمند حمایت مالی/اورهال قطارها در انتظار تزریق مالی
 • مهدی شایسته اصل در گفت‌وگو با باز باران نیوز، در مورد اورهال قطارهای مترو بیان کرد: خوشبختانه توانستیم ظرف مدت یک ماه با امکانات موجود و تلاش جهادی مهندسان و تکنسین‌های فنی مترو، ۳ لوکوموتیو و ۲۷ واگن از ناوگان خط ۵( خط کرج) را اورهال و به چرخه فعالیت بازگردانیم.

  وی افزود: با توجه به شرایط سختی که برای تامین ناوگان و همچنین خرید قطعات، رو برو هستیم، این مهم با غیرت و دانش فنی کارکنان عملیات متروی پایتخت رخ داد که نقطه عطفی در نهضت اورهال و نوسازی ناوگان و خط و ابنیه متروی تهران در دوره جدید مدیریت شهری خواهد بود.

  شایسته گفت: امید است با تامین منابع مورد نیاز و فاینانس با کمک وزارت کشور و دولت، چرخه مثبت اورهال و تقویت حمل و نقل عمومی ادامه یابد و شاهد اوضاع بهتری در تامین قطعات و خرید ناوگان جدید باشیم.

  مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران با بیان اینکه براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در نظر داریم در سال جاری ۳۰ رام قطار اورهال شود، گفت: هم اکنون ۵ رام قطار از خطوط شهری در حال اورهال است؛ اما با توجه به عدم تامین نقدینگی و کمبود منابع ناشی از عدم پرداخت بودجه مصوب شورای اسلامی شهر، از برنامه اورهال عقب هستیم. این در حالی است که شرکت واگن سازی تهران آمادگی اورهال تعداد بیشتری از قطارها را دارد و منابع مالی و کمبود قطعه، اجازه سرعت بیشتر را از مجموعه سلب کرده است.

  شایسته ادامه داد: با جدیت در حال رایزنی برای تامین نقدینگی و منابع هستیم و امید است با کمک ویژه شهردار تهران و دغدغه ای که از ایشان سراغ داریم، بخش قابل توجهی از مشکلات انباشته در دوران جدید مدیریت شهری مرتفع شود.

  شایسته اصل در مورد برآورد مالی اورهال هر رام قطار  گفت: برآوردی که دوستانمان در شرکت واگن سازی مترو که زحمت اورهال قطارها بر عهده آنها است، دارند آن است که حدود ۱۱ درصد ارزش کل یک رام قطار برای اورهال هزینه می شود البته هزینه رده های تعمیراتی برای قطارها در زمان های مختلف، متفاوت است اما برای اورهال کلی قطارها، حدود ۱۱ درصد ارزش کل قطار در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال ارزش یک رام قطار AC از خطوط زیرزمینی حدود ۷ میلیون یورو است که هزینه اورهال آن حدودا ۷۷۰ هزار یورو می شود.

  انتهای پیام

  نویسنده: فرامرز اختر
  منبع: پایگاه خبری باز باران نیوز

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *