علاءالدین ازوجی در گفت‌وگو با باز باران نیوز، در تشریح لزوم ارائه به موقع و کامل اطلاعات و آمار از سوی دستگاه های مختلف در سطح استان تهران گفت: باید برای رسیدن به موقع و کامل اطلاعات و آمار دستگاه‌های مختلف در استان تهران؛ ارائه بودجه به آنها منوط به ارائه آمار به‌موقع و کامل شود تا در نظام برنامه‌ریزی با مشکل مواجه نشویم.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی باید پاسخگوی برنامه‌ها و اقدامات باشند و اطلاعات مورد نیاز همکاران در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران را در اختیار آنان قرار دهند و در حقیقت هماهنگی و تعامل سازنده در این حوزه شکل بگیرد. درحقیقت برای اثربخشی بحث‌های آماری در استان باید ردپای آمار در تحلیل‌های اقتصادی آشکارتر شود و اهداف ما از اقدامات آماری سازمان مشخص باشد.

وی ادامه داد: لازم است در حوزه شورای برنامه‌ریزی و توسعه، سند آمایش سرزمین و مسائل کلان در استان تهران، همه دستگاه‌های استانی با یکدیگر هماهنگ عمل کنند تا بتوانیم به نتایج مطلوب دست پیدا کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص افزایش نیروی انسانی در معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: باید سازوکاری اتخاذ کنیم که نیروی آموزش‌دیده و متخصص در سازمان ماندگار باشد و قرارداد کاری مشخصی داشته باشد. در معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت استان تهران و یا سازمان نقشه‌برداری کشور و مرکز آمار ایران در ارتباط تنگاتنگ هستیم و برای تقویت این ارتباط تلاش خواهیم کرد.

انتهای پیام

  • نویسنده : سرور علیزاده
  • منبع خبر : پایگاه خبری باز باران نیوز