×

صدور قبض برق ۸۰ میلیونی!

 • کد نوشته: 3639
 • ۱ اردیبهشت ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان شرکت توانیر گفت: بیشترین قبوضی که برای مشترکان پرمصرف صادر شده در محدوده پنج میلیون تومان است اما در این بین مشترکی نیز وجود دارد که قبض برق ۲۰ یا ۲۵ میلیون تومانی هم کرده است. حتی در زمان‌هایی قبض ۸۰ میلیون تومانی نیز صادر شده اما نمی‌توان این قبض را برای یک خانه تصور کرد چراکه متعلق به واحدهایی است که ویژگی‌های خاصی دارند.
  صدور قبض برق ۸۰ میلیونی!
 • عبدالامیر یاقوتی در گفت‌وگو با باز باران نیوز، با اشاره به وضعیت قبوض مشترکان پرمصرف، اظهار کرد: بررسی‌هایی در این زمینه روی مجموعه قبوضی که هزینه دوره آن‌ها بیش از پنج میلیون تومان باشد صورت گرفت که تعداد آن‌ها زیاد نبود و تقریبا ۲۸۰۰ مشترک را در بر می‌گرفت.

  وی با اشاره به تاثیر افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف بر میزان مصرف، تاکید کرد: یکی از عواملی که می‌تواند مشترکان را نسبت به نحوه مصرف آن حساس کند، قیمت آن کالا است. طبیعتا قبوض جدید  برای مشترکانی که میزان مصرف آن‌ها مطابق الگو بود تغییری نیافت، اما مشترکانی که بیش از الگو مصرف داشتند، با تغییراتی در قبوض خود مواجه شدند.

  مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان شرکت توانیر با تاکید بر اینکه اجرای این طرح مردم را نسبت به میزان مصرف حساس کرده است، گفت: شاید از اکنون زود باشد که بخواهیم در مورد تاثیر اجرای این طرح بر کیلووات ساعت صحبت کنیم؛ چراکه عوامل زیادی روی کیلووات ساعت اثر می‌گذارد و صرفا در این حوزه بحث نرخ و تعرفه مطرح نیست؛ اما در کل باید گفت که اجرای این طرح مشترکان را حساس کرد و امیدواریم با روند و فرصت‌هایی که برای صرفه‌جویی وجود دارد مشترکان بتوانند خودشان را به سطح الگوی مصرف نزدیک کنند.

  یاقوتی با اشاره به مشترکان کم مصرف نیز گفت: در تابستان به دلیل اینکه سطح الگوی مصرف افزایش پیدا می‌کند، طبیعتا تعداد مشترکان مشمول نیز افزایش می‌یابد و میزان مصرف نیز روند صعودی دارد اما با این حال در تابستان نزدیک به ۸۰ درصد مشترکان زیر الگوی مصرف قرار دارند که آمار آن در پنج منطقه تعریف شده متفاوت است.

  وی افزود: میزان الگو در مناطق عادی حدود ۳۰۰ کیلووات ساعت، گرم ۱ در حوزه جنوبی ۳۰۰۰ کیلووات ساعت، گرم ۲ که تعداد آن کم و عموما در مرکز بوده حدود ۲۰۰۰ کیلووات ساعت، گرم ۳ که شامل مناطقی مانند قم، کاشان و قسمت‌هایی از استان یزد می‌شود حدود ۱۰۰۰ کیلووات ساعت و گرم ۴ که استان‌های شمالی هستند ۴۰۰ کیلووات ساعت است.

  مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان شرکت توانیر با اشاره به مشترکانی که قبوض برق آن‌ها رایگان شده است، اظهار کرد: طبق قانون جدیدی که ابلاغ شد، مشترکان کمیته امداد و بهزیستی شامل این طرح شدند. در سامانه بر اساس آخرین اطلاعات ثبت شده تا کنون نزدیک به ۸۰۰ هزار مشترک شناسایی شدند و البته هنوز آمار دقیقی از تعدادی که هزینه برقشان صفر شده در دسترس بنده نیست.

  انتهای پیام

  نویسنده: سحر بابائی
  منبع: پایگاه خبری باز باران نیوز

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *