×

در ادامه رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۱ ارتش انجام شد
شناسایی و انهدام اهداف توسط پهپادهای مهاجر ۶، ابابیل ۳ نوین و آرش

 • کد نوشته: 4203
 • ۹ دی ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۱ ارتش گفت: در ادامه مرحله اصلی رزمایش، پهپادهای مهاجر ۶، ابابیل ۳ نوین و آرش توانستند با پرواز بر فراز منطقه عمومی رزمایش، تحرکات نیروهای دشمن را رصد کرده و اهداف مدنظر را منهدم کنند.
  شناسایی و انهدام اهداف توسط پهپادهای مهاجر ۶، ابابیل ۳ نوین و آرش
 • به گزارش باز باران نیوز، به نقل از قرارگاه رسانه ای رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۱ ارتش، امیر سرتیپ علیرضا شیخ سخنگوی رزمایش گفت: در ادامه مرحله اصلی رزمایش، پهپادهای مهاجر ۶، ابابیل ۳ نوین و آرش توانستند با پرواز بر فراز منطقه عمومی رزمایش، تحرکات نیروهای دشمن را رصد کرده و اهداف مدنظر را منهدم کنند.

  وی افزود: پهپاد مهاجر ۶ با برد ۲ هزار کیلومتری در رده پهپادهای تاکتیکی و رزمی قرار می‌گیرد و قابلیت به کارگیری در انواع مأموریت‌های نظامی و غیرنظامی را دارد. این پهپاد قادر است تا ۴۰ کیلوگرم تسلیحات را زیر بال‌های خود حمل کند.

  سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۱ ارتش تاکید کرد: در این پرنده هدایت‌پذیر از فواصل دور، قابلیت نصب و استفاده از موشک‌های هدایت‌ لیزری، بمب‌های هدایت‌شونده و سقوط آزاد ایجاد شده است.

  همچنین پهپاد انهدامی آرش نیروی زمینی ارتش در یک عملیات سریع و دقیق با طی مسافت طولانی از مبدأ نقطه تعیین شده را هدف قرار داد.

  ابابیل ۳ نوین با افزایش سرعت و سقف پروازی بیش از ۱۵ هزار پا قادر است ماموریت‌های مراقبت، شناسایی و جنگ الکترونیک را با مداومت پروازی مناسب در عمق عملیاتی بیش از ۴۰۰ کیلومتر انجام دهد.

  پهپاد انهدامی آرش با برد ۲ هزار کیلومتری توسط متخصصان ارتش جمهوری اسلامی ایران طراحی و تولید شده و مجهز به جستجوگر فروسرخ و الکترواپتیکی است که قابلیت‌های مضاعفی را به این پرنده می‌دهد. این پهپاد با جستجوگرهای متنوع قادر خواهد بود اهداف مختلف ثابت و متحرک را با دقت بالا هدف قرار دهد.

  انتهای پیام

  نویسنده: سیدمیثم اختر
  منبع: پایگاه خبری باز باران نیوز

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *