×

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران خبر داد
جانمایی ۴۵۰ تخم مرغ نوروزی در سطح شهر تهران

 • کد نوشته: 3608
 • ۲ فروردین ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از نصب بیش از جانمایی ۴۵۰ تخم مرغ نوروزی در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران خبر داد.
  جانمایی ۴۵۰ تخم مرغ نوروزی در سطح شهر تهران
 • رضا صیادی در گفت‌وگو با باز باران نیوز، گفت: بیش از ۱۲ بخش فرهنگی و هنری در چارچوب رویداد بهارستان و استقبال از نوروز انجام شده است. در این دوره از بهارستان، علاوه بر هنرمندان، خانواده‌ها و کودکان نیز حضوری جدی داشتند و بهارستان این دوره با تأکید بر همدلی، مهربانی و گسترش تعاملات اجتماعی پیگیری و اجرا شد و علاوه بر بخش‌های همیشگی بهارستان، سعی کردیم که هنرهای کمتر دیده شده در سطح شهر تهران را نیز مورد توجه قرار دهیم در همین راستا نیز جشنواره هنر گرافیتی برای نخستین بار در قالب بهارستان اجرا شد.

  وی با اشاره به اجرا و جانمایی ۴۵۰ تخم مرغ نوروزی در مناطق ۲۲ گانه تهران و در بخش حرفه‌ای این دوره از بهارستان افزود: در این دوره از بهارستان، ۴۵۰ تخم مرغ رنگ‌آمیزی شده در بخش انتخابی و حرفه‌ای اجرا و پس از آن در ۲۲ منطقه تهران جانمایی شدند تا حال و هوای نوروزی و بهاری را در آستانه سال نو، به شهر انتقال دهند. تخم‌مرغ‌های رنگی از جمله نمادهای نوروزی هستند که در سال‌های اخیر توانسته ارتباط بسیار خوبی با مردم برقرار کند. در واقع این المان با استفاده از رنگ‌های شاد و فضای نوستالژی که دارد، به خوبی می‌تواند فضای شادی و بهارانه را به شهر منتقل کند، به همین خاطر امسال نیز این بخش به شکلی گسترده مورد توجه قرار گرفت.

  مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد: تخم‌مرغ‌های نوروزی امسال نیز بر اساس فراخوان منتشر شده و از بین نزدیک به ۲۵۰۰ اثر انتخاب شدند. امسال علاوه بر حضور بخش حرفه‌ای، قسمتی نیز به مشارکت مردمی و حضور دانشجویان، خانواده‌ها و کودکان اختصاص پیدا کرد که بسیار نیز موفق بود.اجرای این آثار در سطح شهر و در ۹ مکان مختلف انجام شد تا مردم بتوانند روند اجرای کار را ببینند، زیرا فضای رنگ آمیزی تخم‌مرغ‌های نوروزی، بسیار نشاط آور است و مردم همیشه از آن استقبال می‌کنند.

  وی شادی و نشاط را یکی از مهم‌ترین عناصر اجرایی بخش تخم‌مرغ‌های نوروزی خواند و گفت: در بخش تخم‌مرغ‌های نوروزی، ایجاد حس نشاط و شادی در انتخاب آثار بسیار مهم بود، بنابراین بیشترین تمرکز در انتخاب آثار بر روی طرح‌های نوروزی با نمادهای ایرانی- اسلامی قرار داشت. بر اساس این ویژگی‌ها، تأکید ویژه‌ای بر رنگ‌های شاد و متنوع وجود داشت، زیرا این رویداد در راستای افزایش نشاط اجتماعی است؛ بنابراین ایجاد حس و حال خوب و مثبت برای ما بسیار مهم بود.

  مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران تاکید کرد: در این رویداد بالغ بر ۵۰ تخم مرغ نوروزی برای بخش بزرگسالان یعنی دانشجویان و خانواده‌ها مد نظر قرار گرفت. این برنامه در راستای تأکید بر مشارکت عمومی و اجتماعی شکل گرفته و کاملاً مجزا از برنامه‌های فرهنگی و هنری است که به صورت روتین هر ساله در بخش‌های سازمان زیباسازی دنبال می‌شود.

  صیادی در تشریح بخش دیگری از اقدامات سازمان زیباسازی شهر تهران به نصب بیش از ۲۰۰ المان حجمی و نوری در سطح شهر اشاره کرد و افزود: با توجه به اهمیت سالروز حضرت ولی‌عصر (عج) برای همه ما شیعیان، تهران با بیش از ۲۰۰ المان حجمی و نوری و اقدامات متعددی در خیابان‌های مختلف به استقبال این جشن بزرگ رفت. المان‌های حجمی در این دوره، نسبت به قبل متفاوت بودند به نحوی که تمام آن‌ها، در طول روز نیز به عنوان یک اثر حجمی قابل مشاهده و در شب هم نورافشانی داشتند.

  وی با اشاره به نصب طاق نصرت در میدان ولیعصر گفت: با توجه به همخوانی نام میدان ولیعصر، با نام موعود دوازدهم ما شیعیان، ۱۰ طاق نصرت و نوری نیز در میدان ولیعصر نصب شد ضمن اینکه سقف میدان نیز با  استفاده از ابزارهای نوری تزیین شده است. همچنین در ادامه اقدامات انجام شده یک المان نوری نیز به شکل گل نرگس، در این محدوده اجرا شد.

  انتهای پیام

  نویسنده: سرور علیزاده
  منبع: پایگاه خبری باز باران نیوز

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *