حشمت اله عسگری در گفت‌وگو با باز باران نیوز، در تشریح روند اشتغالزایی در استان تهران گفت: در سال ۱۴۰۰ شاهد تحقق ۱۱۲ درصدی اشتغال در استان تهران بودیم که این مهم با همکاری و هماهنگی دستگاه های اجرایی و بانک های عامل و کار جهادی دستگاه های سطح استان تهران محقق شد.

عسگری با اشاره به ظرفیت های استان در بخش های مختلف افزود: ایجاد ۱۱۴ هزار اشتغال برای استان تهران در همه بخشها در سال ۱۴۰۱ تعیین شده است که بر اساس ظرفیت های بخشی و شهرستانی توزیع این تعهد اشتغالی انجام شده است و فرمانداران و روسای دستگاه‌های مختلف باید با توجه به این توزیع اقدامات لازم را انجام دهند. به این ترتیب با برنامه ریزی لازم و هماهنگی مدیران استانی و فرمانداران شهرستان‌ها اشتغال تعهد شده محقق خواهد شد.

وی با اشاره به تحقق ۴۵ درصدی تسهیلات مشاغل خانگی ادامه داد: به سبب عملکرد مثبت استان در سال ۱۳۹۹ اعتبار اختصاص یافته به استان تهران از این محل در سال گذشته ۸ برابر شد. برای سال ۱۴۰۱ نیز ضرورت دارد دستگاه های اجرایی و بانک های عامل با اطلاع رسانی لازم و همکاری با فرمانداران و بخشداران نسبت به جذب تسهیلات این بخش اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به متمم تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری و افزایش سهم استان از این محل در نیمه دوم سال گذشته، تاکید کرد: ۸۸ درصد از این تسهیلات که با نرخ بهره ۶ درصد ارائه شده بود در سال گذشته محقق شد.

انتهای پیام

  • نویسنده : سرور علیزاده
  • منبع خبر : پایگاه خبری باز باران نیوز