×

معاون استاندار تهران خبر داد
تحقق ۱۱۲ درصدی تعهد اشتغال در استان تهران برای سال ۱۴۰۰

 • کد نوشته: 3613
 • ۳ فروردین ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با اشاره به اینکه در سال گذشته تعهد اشتغال در استان تهران ۱۱۲ درصد محقق شد از تعهد ۱۱۴ هزار نفری اشتغال در سال ۱۴۰۱ برای این استان خبر داد.
  تحقق ۱۱۲ درصدی تعهد اشتغال در استان تهران برای سال ۱۴۰۰
 • حشمت اله عسگری در گفت‌وگو با باز باران نیوز، در تشریح روند اشتغالزایی در استان تهران گفت: در سال ۱۴۰۰ شاهد تحقق ۱۱۲ درصدی اشتغال در استان تهران بودیم که این مهم با همکاری و هماهنگی دستگاه های اجرایی و بانک های عامل و کار جهادی دستگاه های سطح استان تهران محقق شد.

  عسگری با اشاره به ظرفیت های استان در بخش های مختلف افزود: ایجاد ۱۱۴ هزار اشتغال برای استان تهران در همه بخشها در سال ۱۴۰۱ تعیین شده است که بر اساس ظرفیت های بخشی و شهرستانی توزیع این تعهد اشتغالی انجام شده است و فرمانداران و روسای دستگاه‌های مختلف باید با توجه به این توزیع اقدامات لازم را انجام دهند. به این ترتیب با برنامه ریزی لازم و هماهنگی مدیران استانی و فرمانداران شهرستان‌ها اشتغال تعهد شده محقق خواهد شد.

  وی با اشاره به تحقق ۴۵ درصدی تسهیلات مشاغل خانگی ادامه داد: به سبب عملکرد مثبت استان در سال ۱۳۹۹ اعتبار اختصاص یافته به استان تهران از این محل در سال گذشته ۸ برابر شد. برای سال ۱۴۰۱ نیز ضرورت دارد دستگاه های اجرایی و بانک های عامل با اطلاع رسانی لازم و همکاری با فرمانداران و بخشداران نسبت به جذب تسهیلات این بخش اقدامات لازم را انجام دهند.

  وی با اشاره به متمم تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری و افزایش سهم استان از این محل در نیمه دوم سال گذشته، تاکید کرد: ۸۸ درصد از این تسهیلات که با نرخ بهره ۶ درصد ارائه شده بود در سال گذشته محقق شد.

  انتهای پیام

  نویسنده: سرور علیزاده
  منبع: پایگاه خبری باز باران نیوز

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *