×

رئیس بیمارستان شریعتی خبر داد
بیمارستان شریعتی از لیست ساختمان‌های پرخطر خارج شده است

 • کد نوشته: 4656
 • ۲۷ دی ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • رئیس بیمارستان شریعتی از بیمارستان شریعتی از لیست ساختمان‌های پرخطر خارج شده است خبر داد.
  بیمارستان شریعتی از لیست ساختمان‌های پرخطر خارج شده است
 • به گزارش باز باران نیوز، احمد رضا جمشیدی؛ رئیس بیمارستان شریعتی نیز در این مراسم اظهار کرد: بیش از ۵۰ سال از تاسیس بیمارستان شریعتی می گذرد. در این بیمارستان نخستین بخش پزشکی هسته ای و اولین مرکز تحقیقات پزشکی تاسیس شده است.

  وی افزود: در بخش پزشکی هسته ای بیمارستان شریعتی تاکنون ۱۶ رادیو دارو فرموله شده و کارآزمایی بالینی آن در این بیمارستان انجام شده است.

  جمشیدی گفت: بیمارستان شریعتی در حال حاضر ۶۲۰ تخته خواب برای پذیرش بیماران دارد و ضریب اشغال تخت ها در این بیمارستان ۹۰ درصد است.

  رئیس بیمارستان شریعتی ادامه داد: در این بیمارستان تمام بخش های تخصصی از جمله جراحی، زنان و زایمان، نازایی، پیوند استخوان و … دایر است و برای نخستین بار در کشور، در بیمارستان شریعتی مرکز پیوند مغز و استخوان تشکیل شده است.

  وی افزود: از مرداد سال ۱۴۰۱ مجمع خیرین بیمارستان شریعتی تشکیل شد و از آن زمان تاکنون خیرین برای حل مشکلات این بیمارستان به یاری ما آمده اند.

  جمشیدی تصریح کرد: تاکنون به همت خیرین ۴۵ دستگاه تخصصی خریداری شده که قیمت این دستگاه ها در بازار آزاد حدود ۴۰ میلیارد تومان است. با مذاکرات صورت گرفته، ارز ۴۵۰۰ تومانی به این دستگاه های اختصاص یافت و خیرین برای خرید این دستگاه ها رقمی بیش از ۵ میلیارد تومان پرداخت کردند.

  وی افزود: با توجه به فرسوده بودن بیمارستان شریعتی و گذشت بیش از ۵۰ سال از تاسیس آن، نیاز به بازسازی بیمارستان داشتیم. خیرین تاکنون برای بازسازی یکی از بخش ها ۱۳ میلیارد تومان و برای بخشی دیگر ۵ میلیارد تومان هزینه کرده اند.

  بیمارستان شریعتی در فهرست بیمارستان های فرسوده شهر تهران قرار دارد. البته با اقدامات انجام شده از لیست ساختمان‌های پرخطر خارج شده است و برای بازسازی کامل این بیمارستان نیازمند بیش از ۸۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.

  انتهای پیام

  نویسنده: سیدمیثم اختر
  منبع: پایگاه خبری باز باران نیوز

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *