امروز : جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۱

در لحظه

آخرین اخبار

اخبار ویژه

تحلیل سعید حجاریان از وضعیت سیاسی کشور

هنگامی که آخرین اصلاح‌طلب با روده‌های آخرین اصولگرا به دار آویخته شد، آنگاه دموکراسی در ایران پدید می‌آید». این جمله خلاصه‌ نگاه امروز مخالفان نسبت به کنشگران سیاسی حاضر در جمهوری اسلامی است.
مدیریت نجفی، عالمانه و بانشاط و مفید است

تهران ابرشهری است با یک مجموعه مدیریتی دانا و توانا که کم و بیش در شورا، شهرداری و مدیریت شهری بروز و ظهور یافته است. انتخاب شهردار و اعضای شورای شهر یکی با واسطه و یکی بی واسطه به عهده‌ مردم است، چرا که خادمان مردم باید خواسته‌ آن ها را محقق کنند.
تهرانِ خفته روی زلزله

با توجه به گسل‌های کلانشهر تهران گویی این شهر بر روی زلزله خفته است؛ اما شیوه‌ای که در ساخت و سازها ظرف سال‌های گذشته دنبال شده و همچنین رویه مدیریت بحران در این شهر، همگی حاکی از آن است که علی رغم اظهارنظرهای مکرر کارشناسان و مسئولین؛ اما بسیاری که در این حوزه برابر قانون وظایفی را برعهده داشته و دارند در خواب غفلت‌اند تا چشم انداز بروز این بلایای طبیعی را برای این شهر پرجمعیت هر لحظه فاجعه آمیزتر ترسیم شود. بی تردید امروز نیاز است که با توجه به همه شرایط موجود در پایتخت برنامه ریزی دقیق و علمی برای مقابله با این بلایای طبیعی انجام شود.
 تهرانِ در ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟

کیفیت زندگی در «پایتخت ۱۴۰۰» بر اساس چشم‌انداز هدف‌گذاری‌شده برای ۵۵ شاخص در ۷ حوزه مرتبط با شهر، به تصویر کشیده شد. یک مطالعه درباره اوضاع کنونی شاخص‌های کیفیت زندگی در تهران و میزان انطباق آنها با استانداردهای موجود در اسناد بالادست پایتخت نشان می‌دهد شهردار آینده برای بهبود متغیرهای کلیدی شهر همچون «خدمات و رفاه شهری، محیط‌زیست، بودجه شهرداری و همچنین کیفیت ایمنی شهر» باید برای هر کدام از شاخص‌های ۵۵‌گانه، ماموریت مشخص داشته باشد تا وضعیت طی چهار سال به حداقل سطح قابل قبول بهبود یابد.
شورای اسلامی دوره چهارم «فرازها و فرودها»
در یادداشت طلایی به مناسبت روز شوراها عنوان شد

طلایی در یادداشتی که به مناسبت روز شوراها نوشت به فرازها و فرودهای شورای اسلامی دوره چهارم اشاره کرد.
آرزو کنیم سایه آدم های خوب از این سرزمین کم نشود

در عرصه سیاست و اداره مملکت، آدم های خوب خودنافروخته، ممکن است سالیان دراز یا حتی برای همیشه در دهلیزهای غفلت تاریخ یا اذهان گم شوند، قدرنادیده و ناشناس؛ خوبی شان اما گم نمی شود. در خوبی، خاصیت نفوذ هست، می تواند منتزع شود و در زیر پوست اشیاء و زمانه سرایت کند و روزی از جایی سربرآورد؛ آدم عمیقاً دلش می خواهد این حکمت عامیانه را باور کند، حتی در مورد آن دسته از نیک خواهی ها که مجال کوتاهی برای بروز و ظهور یافته اند یا اصلا مجالی نیافته اند. گاهی انگار همین قدر که در یک ذهن شریف، خواستی شریف برای سعادت این سرزمین و مردم نطفه بسته _ هرچند که در همان مرحله ی نطفه گی متوقف شده باشد _ باز هم بذر امیدی است.

سرویس اندیشه امام و رهبری

سرویس شهری

سرویس اقتصادی

سرویس مجلس

شهردار تهران، یکی از این هفت نفر

در این ویدیو با نامزدهای سمت شهرداری تهران که توسط اعضای شورای شهر انتخاب شده‌اند بیشتر آشنا شوید.