امروز : دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۱۵
یک فعال محیط زیست:

ایجاد حس مشارکت پذیری در شهروندان گامی موثر در توسعه فضای سبز شهری پایتخت

یک فعال محیط زیست با تاکید بر اینکه توسعه فضای سبز شهری می تواند در جلوگیری از روند رو به رشد آلودگی هوا موثر باشد، گفت: در این میان ایجاد حس مشارکت پذیری در شهروندان نیز می تواند گامی موثر در توسعه فضای سبز شهری پایتخت محسوب شود.
 ایجاد حس مشارکت پذیری در شهروندان گامی موثر در توسعه فضای سبز شهری پایتخت
یکشنبه | ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ - ۰۲:۱۲ |
کد خبر : ۷۹ |
شهری

به گزارش بازباران، امیرحسین عبیری گلپایگانی با اشاره به گسترش روند ساخت و ساز در کلانشهر تهران، اظهارداشت: امروزه به دنبال توسعه ساخت و ساز در پایتخت بسیاری از باغات و درختان از بیان رفته است که در این میان باید همراستا با پیشبرد این امر، نسبت به توسعه فضای سبز و کاشت درخت در حومه و اطراف تهران تلاش شود.
این فعال محیط زیست در ادامه افزود: از آنجایی که تهران بعنوان پایتخت محسوب میشود، ناگزیر از پذیرش سیل جمعیت است و همین مسئله موجب روند رو به رشد فضای شهری شده و عاملی جهت از بین رفتن فضای سبز است.
وی متذکر شد: بدون شک افزایش فضای سبز شهری در کلانشهری مثل تهران عاملی بسیار موثر در کاهش آلودگی هوا خواهد بود.
گلپایگانی یادآورد شد: در چنین شرایطی میتوان با درنظر تمهیداتی و وضع قوانینی موثر، از روند تخریب فضای سبز شهری جلوگیری کرد.
این فعال محیط زیست یاد آور شد : البته در زمینه تحقق این مهم از گذشته تا کنون اقدامات موثری انجام شده است، از جمله می توان به کاشت درخت و نهال هرساله در هفته منابع طبیعی در اطراف تهران اشاره کرد.
گلپایگانی بر ایجاد انگیزه و حس مشارکت پذیری در شهروندان تهرانی در راستای پیشبرد این امر تاکید کرد و بیان داشت: باید شرایطی ایجاد شود تا مردم بتوانند در کنار مشغله هایی که دارند به حفظ و توسعه فضای سبز شهری علاقه مند شوند.
این فعال محیط زیست خاطر نشان کرد : بهره مندی از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی می تواند در این باره بسیار مثمر ثمر واقع شود.

انتهای پیام

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

سرویس اندیشه امام و رهبری

سرویس شهری

سرویس اقتصادی

سرویس مجلس