امروز : چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۵۸
اختصاصی / عضو پیشین شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به گزارش ۱۰۰ روزه شهردار تهران:

سامانه نظارت بر مصوبات شورای شهر تهران در دوره چهارم راه اندازی شد

عضو پیشین شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه اعضای شورای شهر تهران در دوره چهارم در حد توان و امکانات موجود نظارت قابل قبولی را بر شهرداری اعمال کردند افزود: سامانه نظارت بر مصوبات شورای شهر تهران در دوره چهارم راه اندازی شد
سامانه نظارت بر مصوبات شورای شهر تهران در دوره چهارم راه اندازی شد
شنبه | ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۲۳:۵۱ |
کد خبر : ۱۷۹ |
ورزشی

عباس جدیدی در گفتگو با بازباران، در خصوص راه‌اندازی سامانه نظارت بر مصوبات شورای شهر تهران در دوره گذشته، گفت: کار بسیار خوبی در آن دوره انجام شد و در این دوره اعضای شورای باید آن را دنبال کنند. آسیب جدی که  شورای شهر تهران را تهدید می‌کند یکدستی آن است و شورا باید محلی برای تضارب آرا و نظرها باشد و شورای پنجم، شورای یکدستی است که کارآمدی لازم را ندارد.

وی افزود: از شورای شهر تهران در دوره پنجم چیزی از تنور بیرون نیامده و چیزی چشمگیر و دندان گیر در این دوره ندیده‌ام. مدیریت شهری استوار است بر مدیریت محله و اعضا باید ارتباط خوبی را با شورایاری‌ها داشته باشند ضمن اینکه به برنامه پنج ساله شهرداری تهران توجه داشته باشند و مطالعات لازم را در این بخش انجام دهند چرا برنامه محور عمل کردن برای شهر بسیار مفید و تأثیرگذار خواهد بود.

وی در خصوص فعالیتش در حوزه نظارت شورای شهر تهران در دوره گذشته بیان کرد: اقدامات خوبی در این بخش صورت گرفته بود و حتی در پایان فعالیتم در شورای قبل گزارشی از آن را در اختیار هیئت رئیسه شورای شهر تهران قرار دادم.

عضو سابق شورای شهر تهران در خصوص گزارش عملکرد کمیسیون نظارت شورای شهر تهران در دوره گذشته بیان کرد: صرف نظر از نگاه‌های سیاسی که در یک سال آخر در شورای شهر تهران وجود داشت، بنده در بحث نظارت تلاش کردم که بر اساس مستندات عمل کنم به طوری که در بخشی از گزارش حوزه نظارت،  به املاکی که شهرداری تهران به صورت به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار کرده بود اشاره شد، که البته این موضوع به دو بخش تقسیم می‌شود بخشی از واگذاری‌ها به صورت قراردادهای بهره‌برداری و بخش بعدی به صورت تملک بوده است.

جدیدی ادامه داد: در این گزارش تأکید شده که برخی از افراد، املاکی را به صورت بهره‌برداری از شهرداری تهران گرفته‌اند که متاسفانه در ادامه تخلفاتی در بحث بهره‌برداری انجام داده‌اند. به طور مثال زمینی برای حسینه گرفته شده که متأسفانه در آن بنای تجاری احداث شده است.

وی  بیان کرد: متأسفانه در این واگذاری تخلفاتی صورت گرفته و حتی بنده خیلی از این موارد را با شماره پرونده در صحن شورای شهر تهران اعلام کرد و همینک هم از معاون نظارت شورای شهر تهران در این دوره خواهش می‌کنم که این گزارش‌ها و نامه‌های مربوطه را پیگیری کند.

جدیدی افزود: البته در این زمینه یک نامه کامل با جزئیات را برای سازمان بازرسی ارسال کردم و در آن نامه همه موارد را توضیح دادم و تمامی املاکی که به صورت بهره‌برداری توسط شهردار تهران واگذار شده بود قید شده است.

وی تصریح کرد: قاعدتاً بر اساس اختیارات شهردار تهران و آنچه را که در قانون آمده اگر تخلفی در خصوص واگذاری املاک در بخش بهره‌برداری صورت گرفته باید آن دسته املاک برگردد.

عضو سابق شورای شهر تهران ادامه داد: 200 الی 300 ملک شهردار تهران به صورت بهره‌برداری واگذار کرده ‌که در این زمینه ابهامات باید برطرف شود.

برچسب ها :

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

سرویس اندیشه امام و رهبری

سرویس شهری

سرویس اقتصادی

سرویس مجلس