امروز : دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۷

تمهیدات شهرداری تهران برای تاسوعا و عاشورای حسینی

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از اکران بیش از 1800 متر مربع فضاسازی فرهنگی ویژه ایام محرم بر روی سازه های فرهنگی، بیلبوردها و... ، نصب 50 المان نوری یا زینب (س) در سطح شهر،اکران بیش از 10هزار عدد پرچم ویژه ایام محرم بر روی پل‌های سواره رو، پاکسازی، نظافت و رفت و روب اطراف هیئات، تکایا و مساجد به صورت مستمر و آماده‌باش سازمان آتش نشانی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در سطح شهر تهران و... خبر داد.
تمهیدات شهرداری تهران برای تاسوعا و عاشورای حسینی
پنج شنبه | ۱۳۹۶/۰۷/۰۶ - ۱۰:۳۰ |
کد خبر : ۱۳۷ |
مدیریت شهری

به گزارش بازباران، مجتبی یزدانی با اعلام این مطلب ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) به تشریح برنامه‌های این معاونت در ایام محرم پرداخت و گفت: بیش از 1800 متر مربع فضاسازی فرهنگی ویژه ایام محرم بر روی سازه های فرهنگی، بیلبوردها و... اکران شده است.


یزدانی در ادامه با بیان این که 50 المان نوری یا زینب(س) نیز در سطح شهر نصب شده است، تصریح کرد: این المان‌های نوری مزین به نام حضرت زینب (س) در بزرگراه ها،پل های سواره و... نصب شده است.


وی اضافه کرد: در کنار تبلیغات فرهنگی، بیش از 10هزار عدد پرچم ویژه ایام محرم نیز بر روی پل های سواره رو تهران اکران شده است.


یزدانی در ادامه به برنامه‌های سازمان مدیریت پسماند شهر تهران برای حفظ نظافت و پاکیزگی شهر در این ایام اشاره کرد و گفت: همچون سنوات گذشته کلیه مناطق 22گانه و نواحی 123 گانه شهرداری تهران اقدام به پاکسازی، نظافت، رفت و روب و نگهداشت اطراف هیئات، تکایا، مساجد و... به صورت مستمر می کنند.


وی در ادامه افزود: همچنین در این ایام کلیه نیروها در امر بازیافت و رفت و روب؛ در آماده باش صدرصدی می باشند و به خدمات رسانی می پردازند.


یزدانی اضافه کرد:همچنین در راستای حفظ نظافت و پاکیزگی سطح شهر تهران با توجه به افزایش هیئات،ایستگاه های صلواتی و... مخازن 120 و 240 لیتری در اطراف هیئات،تکایا، مساجد و... استقرار داده شده است و کیسه های زباله نیز در مناطق؛ خصوصا مناطقی که حجم پسماند بیشتری در این ایام دارند، توزیع شده است.همچنین با برنامه ریزی های انجام شده و در کمترین زمان ممکن ظروف حاصل از نذورات توزیع شده در بین عزاداران حسینی جمع آوری می شود.


معاون خدمات شهری شهرداری تهران تصریح کرد:سازمان آتش نشانی نیز در راستای تامین ایمنی هیئت ها در بازدید از مساجد و تکایا کپسول‌های خاموش کننده‌ای که در گذشته به هیئت‌ها اهداء شده‌اند بازرسی می‌کنند و در صورت نیاز به شارژ به صورت رایگان این امر انجام می شود.


یزدانی ادامه داد: در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی،‌ آتش‌نشانان به صورت گسترده در سطح شهر تهران در آماده ‌باش خواهند بود تا در صورت نیاز خدمت‌رسانی کنند.


وی به دیگر اقدامات این حوزه در این ایام اشاره داشت و گفت: با توجه به ضرورت نهادینه ساختن الگوهای فرهنگی حفاظت از محیط زیست در سطح جامعه، مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار با همراهی دبیران کانون های محیط زیست محلات شهر تهران، هیئات مذهبی، مساجد، تکایا و شهروندان محلات طرح داوطلبانه خادم هیئت (خدمتگذار افتخاری دوستدار محیط زیست) را در طول ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) برگزار می کند.


وی ادامه داد:در این طرح آموزش های لازم توسط خادمین به عزاداران حسینی جهت جمع آوری پسماندهای خشک و تر به صورت تفکیک شده بعد از مراسم،استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی و عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف نامرغوب و غیر استاندارد، کاهش مصرف آب و برق ،نظارت بر حسن اجرای طرح خادم در هر منطقه توسط واحد محیط زیست منطقه انجام خواهد شد.


بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران،  یزدانی فضاسازی و سیاهپوش کردن بوستان های مناطق 22گانه متناسب با ایام عزاداری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) در طول ایام ماه محرم و صفر و سیاهپوش کردن تمامی میادین و مجموعه های خدماتی را از دیگر اقدامات این حوزه در این ایام عنوان کرد.

انتهای پیام

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

سرویس اندیشه امام و رهبری

سرویس شهری

سرویس اقتصادی

سرویس مجلس