امروز : چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۳
گزارش شهرداری های استان تهران

از افتتاح بزرگترین مجموعه فرهنگی غرب تهران تا برگرداندن گونی ‌نان خشک ۳۰ میلیونی به صاحبش

طی چند روز گذشته در هر یک از شهرداری‌های استان تهران رویدادهای محلی و منطقه‌ای رخ داده که در میان این خبرها اقدامات این شهرداری‌ها برای توسعه سرانه های خدماتی و مبارزه با جانوران مضر شهری با بیشترین بازخوردها همراه بوده است.
از افتتاح بزرگترین مجموعه فرهنگی غرب تهران تا برگرداندن گونی ‌نان خشک ۳۰ میلیونی به صاحبش
شنبه | ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ - ۲۳:۴۷ |
کد خبر : ۷۳ |
شهرداری ها

به گزارش بازباران، در هفته جاری اخباری چون احداث نخستین سالن ورزش‌های باستانی و پهلوانی شهرستان بهارستان، بیش از یکصد هزار متر مربع آسفالت ریزی در سال95، افتتاح و بهره برداری از بزرگترین مجموعه فرهنگی هنری غرب تهران در شهر قدس و ... از جمله مهم‌ترین اخبار شهرداریهای استان تهران بوده است.

مشروح این خبرها به تفکیک شهرداری هر شهر در ادامه آمده است و اخباری که پیشتر در خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منتشر شده است با کلیک بر روی تیتر، قابل مشاهده خواهد بود.

رخدادهای شهرداری گلستان:

140 هزار مترمربع فضای سبز به سرانه‌های شهر گلستان افزوده می شود

کاویانی شهردار گلستان از افزایش سرانه‌های فضای سبز این شهر به متراژ 140 مترمربع در آینده نزدیک خبر داد و افزود: تنها با احداث و تکمیل پارک ساحلی رودخانه شادچای بیش از 140 هزار مترمربع به فضای سبز شهری افزوده می‌شود که این عدد برای شهر گلستان که در گذشته از کمبود فضای سبز رنج می‌برد، بسیار قابل‌توجه است.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین اهداف شهرداری، توسعه فضای سبز و خدمات فرهنگی و رفاهی شهر است که در اجرای پروژه عظیم پارک ساحلی رودخانه شادچای تبلور یافته است.

احداث نخستین سالن ورزش های باستانی و پهلوانی شهرستان بهارستان

شهردار گلستان از آغاز احداث نخستین سالن ورزش های باستانی و پهلوانی شهرستان بهارستان خبر داد و افزود: احداث زورخانه نمادی از عزم جدی شورای اسلامی شهر و شهرداری گلستان برای توسعه فرهنگ ورزش و سلامت شهر و تقویت روحیه پهلوانی و جوانمردی می باشد.

وی افزود: عملیات اجرایی پروژه  سالن ورزشی های باستانی و پهلوانی(زورخانه) در زمینی به مساحت 1050 مترمربع و زیر بنای 1700 متر مربع  با اعتبار کارشناسی شده به مبلغ 25 میلیارد ریال در بلوار ابدام جنب پارک فدک آغاز شده است. این پروژه در مرحله گودبرداری قرار دارد و در صورت ادامه روند فعلی در شهریور 1396 به بهره برداری خواهد رسید.

رخدادهای شهرداری رباط کریم؛

بیش از یکصد هزار متر مربع آسفالت ریزی در سال95

مسعود مختاری شهردار رباط کریم با اشاره به اینکه در سال گذشته بخش اعظمی از فعالیت های شهرداری به پخش آسفالت و ترمیم معابر سطح شهر اختصاص یافته است گفت : در یکسال اخیر در اکثر مناطق شهر و روستاهای اطراف اقدامات مهمی در راستای رفع سطوح ناهموار و چاله های خیابان ها و کوچه های رباط کریم انجام شده است که بالغ بر 50 میلیارد ریال منابع و آسفالت صرف این پروژه ها شده است .

وی با اشاره به اینکه سالیانه هزینه هنگفتی در این بخش به شهرداری تحمیل می شود از تردد خودروهای سنگین در برخی از محور ها انتقاد کرد و از برنامه ریزی جهت احداث کمربندی سوم جهت هدایت خودروهای سنگین از برخی محورها خبررداد و اذعان داشت : ادارات خدمات رسان شهر ، ترکیدگی لوله ها ، عبور ماشین های سنگین ، ساخت و ساز های شخصی و چندین عامل دیگر در کندن آسفالت های شهر نقش دارند که متاسفانه این روند بی پایان حفاری ها در سطح شهر باعث شده است تا شهرداری نتواند معابر را ساماندهی کند و همین امر سالیانه هزینه های زیادی را به شهرداری تحمیل می کند .

اولین سال بودجه مبتنی بر طرح و برنامه ، در راستای تحقق اهداف راهبردی شهرداری رباط کریم

محمد رضا کریمی ، مدیر مالی شهرداری رباط کریم در خصوص نحوه و کیفیت تدوین بودجه سال 1396 که به تایید شورای اسلامی شهر رباط کریم رسیده است گفت: با توجه به تدوین سند راهبردی شهرداری رباط کریم در سال 95 ، بودجه سال 96 در بخش هزینه های جاری به صورت برنامه ریزی عملیاتی و در بخش تامین هزینه های عمرانی و تعریف پروژه های تعیین شده در راهبرد 5 ساله شهرداری به صورت بر مبنای صفر انجام پذیرفته است که شیوه مدیریت و بودجه ریزی نسبتا پیشرفته ای است که آنرا بودجه طرح و برنامه ای در شکل های خیلی منظم می گویند.

رخدادهای شهرداری شهرقدس؛

افتتاح و بهره برداری از بزرگترین مجموعه فرهنگی هنری غرب تهران در شهر قدس

محمدصادق کولیوند شهردار شهرقدس از افتتاح و بهره برداری بزرگترین مجموعه فرهنگی هنری غرب تهران در این شهر خبر داد و افزود: شهر قدس یکی از شهرهای قدیمی استان تهران می‌باشد که به دلیل موقعیت استراتژیکی و قرار گرفتن در بزرگراه فتح و مسیر مواصلاتی دو استان تهران و البرز و موقعیت خوب جغرافیایی و دارا بودن معادن، مجتمع‌های صنعتی و قهرمانان ورزشی متعدد و هنرمندان یکی از شهرهای مهّم استان تهران به شمار می رود.

وی افزود: قبل از تأسیس شهرداری در سال 1368 این شهرستان با نام قلعه حسن‌خان شناخته می‌شد و روستایی کوچک و قلعه مانند در حاشیه جنوب غربی تهران در جوار شهرداری منطقه 9 و 18 بود؛ اما ‌اکنون با داشتن جمعیتی در حدود 300 هزار نفر و بیش از 2 هزار واحد صنعتی و 2 دانشگاه بزرگ آزاد اسلامی و علمی- کاربردی به ‌عنوان قطب علمی و صنعتی در استان و حتی در کشور محسوب می‌شود.

رخدادهای شهرداری باقرشهر؛

گونی ‌نان خشک ۳۰ میلیونی به صاحبش برگردانده شد

معروفی مسئول واحد پسماند شهرداری باقرشهر گفت: خانمی به همراه دخترش با حال پریشان به ایستگاه تفکیک ضایعات خانگی شهرداری مراجعه کرده و اظهار نمود که داخل گونی نان خشکی که به یکی از وانتی های جمع آوری ضایعات فروخته شده ، ۳۰ میلیون تومان طلا و وجه نقد موجود بوده است .

وی افزود: روز پنجشنبه ساعت ۱۷ عصر گونی نان خشک که حاوی مقداری طلا و وجه نقد بوده است توسط دختر خانواده به اشتباه به وانتی جمع آوری ضایعات فروخته می شود . پس از شرح ماجرا بلافاصله مرتضی محمدی ناظر پیمانکار موضوع را پیگیری و با همکاری کرم زارعی راننده وانت طلا و وجه نقد را کشف و در حضور شهود به مالکش تحویل می دهند.

رخدادهای شهرداری تهران؛

منطقه1؛

نیروگاه خورشیدی در منطقه یک شهرداری تهران به شبکه سراسری برق شهری پیوست

آسیه اقدسی مدیر اداره محیط زیست و انرژی منطقه یک از اتصال ۳ شبکه نیروگاههای خورشیدی محلات شمال تهران به شبکه سراسری برق شهری خبر داد و افزود: با توجه به فعالیتهای مستمر محیط زیست و انرژی این منطقه و مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در زمینه کاهش مصرف سوختهای فسیلی و جایگزین نمودن آن با انرژیهای نو از جمله انرژی خورشیدی و در راستای مصوبه تعرفه خرید تضمینی برق از نیروگاههای تجدید پذیر و پاک به نمایندگی شرکت سازمان انرژی های نو ایران (سانا) ،اتصال نیروگاههای ستاد مدیریت بحران ،بوستان نیلوفر  و موزه دارآباد به شبکه سراسری برق شهری انجام شد. نیروگاههای یاد شده ضمن تامین برق مورد نیاز مصرفی ساختمانهای اداری ، مازاد برق تولیدی را به شبکه برق سراسری شهری تزریق می کند.

پزشکان شهر تهران در منطقه یک گردهم می آیند

سعید کارگران معاون اموراجتماعی و  فرهنگی منطقه با اشاره به برنامه های هفته سلامت در منطقه یک،اظهار داشت: به منظور گرامیداشت هفته جهانی بهداشت و سلامت با شعار زندگی سالم و با نشاط و با هدف ارتقاءسلامت شهروندان توسعه دانش سلامت شهری و تلاش جهت ارتقاء کیفیت زندگی و همچنین استفاده از مشارکت داوطلبانه پزشکان برای ارتقاء سلامت شهروندان ،اداره سلامت این منطقه نشست کانون پزشکان شهر تهران را برگزار می کند.

منطقه4؛

اجرای طرح مبارزه با جانوران مضر شهری در شمال شرق تهران

حسین سیگارودی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 از اجرای طرح مبارزه با موش و جانوران موذی در بزرگراه ها و معابر منطقه خبر داد و افزود: طرح فوری مبارزه با جانوران موذی در منطقه اجرا می شود. در راستای طرح آسمان آبی زمین پاک و داشتن شهری سلامت و آراسته و فراهم نمودن رضایت بیشتر شهروندان همزمان با گرم شدن هوا در طرحی فوری با موش ها و جانوران موذی  در سطح بزرگراه ها و معابر مبارزه جدی می شود.

وی ادامه داد: در ادامه این طرح می توان به طعمه گذاری، توزیع تله های چسبی، مسدود کردن کلونی ها و زنده گیری سگ های بلاصاحب اشاره کرد.

مراکز تفریحی و بزرگراه های منطقه 4 مناسب سازی شد

مهدی وارسته معاون فنی و عمران شهرداری منطقه 4 از مناسب سازی و بهسازی معابر منطقه خبر داد و افزود: به منظور تامین اوقات فراغت شهروندان ، بیش از 3500 متر مربع از معابر تفریحی و بزرگراهی منطقه 4 بهسازی شد.

وی افزود: اجرای عملیات تراش وروکش آسفالت به مساحت 2630 متر مربع در دو لایه در  جنوب به شمال بزرگراه شهید بابایی از دیگر اقدامات اجرایی ماه جاری است که با پخش 700 تن آسفالت تراش و روکش شد.

منطقه6؛

فضای ورزشی قلب تهران 3 برابر شده است

سید مجتبی کساییان معاون برنامه ریزی و توسعه امور شهری شهرداری منطقه 6 با بیان اینکه  فضای ورزشی قلب تهران نسبت به دهه گذشته 3 برابر شده است، گفت: با توجه به بافت اداری منطقه و با توجه به اینکه زمین برای توسعه اماکن فرهنگی و ورزشی محدود است اما توسعه سرانه فرهنگی و ورزشی منطقه در اولویت اصلی بوده است.

جمع آوری 44 تن پسماند خشک از کوی دانشگاه تهران

افشین خدامی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 6 با بیان اینکه در سال 95 با هماهنگی های صورت گرفته، جمع آوری پسماند خشک از کوی دانشگاه تهران در دستور کار قرار گرفت گفت: بیش از 44 تن پسماند خشک از کوی دانشگاه تهران به صورت تفکیک شده جمع آوری شد.

وی افزود: تفکیک زباله در مبدا سبب می شود تا زباله تر در کارخانه های کمپوست تبدیل به کود آلی شود که بهترین نوع کود برای کشاورزی بوده و زباله های خشک نیز طی فرآیندی تبدیل به مواد بازیافتی شامل کاغذ و دفتر و صنایع دستی شود.

منطقه9؛

سرانه فضای سبز منطقه 9 به عدد 18 رسید

حمید محسنی شهردار منطقه 9 در نشستی صمیمانه با پرسنل منطقه به خدمات ارزنده مدیریت شهری فعلی شهرداری تهران در سطح منطقه اشاره کرد و گفت: در 12 سال اخیر منطقه 9 پایتخت که بعنوان دروازه غربی شهر تهران است متحول شده و سرانه فضای سبز آن نیز به عدد 18 مترمربع رسیده است.

وی افزود: با توجه به اینکه در عرصه انتخابات هستیم و مجموعه کشور دستخوش این موضوعات سیاسی شده ، ما وظیفه داریم که به کار خودمان بپردازیم و سیاسی کاری نکنیم. از آنجائیکه آقای دکتر قالیباف کاندیدای ریاست جمهوری شدند ، عده ای بی رحمانه علیه شهرداری می تازند و تهاجم آورده اند.

همزمان با هفته سلامت صورت گرفت؛ برپایی دهکده سلامت در بوستان المهدی (عج)

شهردار منطقه 9 از اجرای ده ها برنامه سلامت محور همزمان با هفته سلامت خبر داد و افزود: در این هفته برنامه های متنوعی با موضوع سلام با شعار زندگی سالم و بانشاط برای شهروندان برگزار و دهکده سلامت منطقه نیز در بوستان المهدی (عج) برپا می شود. یکی از برنامه های ویژه این هفته ، برپایی دهکده سلامت در بوستان المهدی (عج) است که با غرفه های آموزش شهروندی ، بحران و آتش نشانی ، ورزش ، پسماند ، ترافیک ، فضای سبز ، کلینیک ترک سیگار و چند غرفه دیگر با تلاش کانون های 10 گانه سلامت محور پذیرای شهروندان خواهد بود.

منطقه11؛

تندیس "شیر سنگی" در میدان حسن آباد تهران نصب شد

تندیس شیر سنگی " برد شیر" اهدایی قوم بختیاری به شهدای آتش نشان مقابل نخستین ایستگاه آتش نشانی شهر تهران در میدان حسن آباد نصب شد.

منطقه14؛

برگزاری جشنواره سلامت در دارالمؤمنین شهر تهران

فرهود حمیدی فراهانی شهردار منطقه ١٤تهران از برگزاری جشنواره سلامت در این منطقه همزمان با هفته ملی سلامت (اول تا هفتم اردیبهشت) خبر داد و افزود: در جهت افزایش آگاه‌سازی عموم شهروندان و گسترش آموزش‌های شهروندی در خصوص سلامت همگانی،برنامه‌های این هفته با شعار"زندگی سالم و بانشاط" در این منطقه در حال برگزاری است.

وی افزود: شهرداری تهران سازمانی خدماتی بوده است  که در دوره اخیر مدیریت شهری به نهادی اجتماعی تبدیل‌شده که علاوه بر کالبد شهر به جسم و روح شهر در جهت سلامت شهروندان و بهسازی اوقات فراغت آنان پرداخته است.در یک دهه اخیر اقدامات بسیار خوبی درزمینهٔ توسعه زیرساخت‌ها و افزایش سرانه‌های خدماتی به‌ویژه در خصوص سلامت شهروندان انجام‌شده که احداث بوستان‌ها و توسعه فضای سبز،تجهیز بوستان‌ها به امکانات ورزشی و احداث مجموعه‌های ورزشی متعدد با کاربردهای مختلف از نمونه این اقدامات است.

توزیع بن خرید کالا بین نیازمندان دارالمؤمنین تهران

محمدحسن ذیبخش معاون امور اجتماعی و فرهنگی از توزیع980 بن خرید کالا ویژه مددجویان دارالمؤمنین شهر تهران خبر داد و افزود: جامعه هدف مددجویان منطقه، معلولان، زنان سرپرست خانوار و محرومین می‌باشند که با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده کمک‌های نقدی خیرین در قالب بن کالا در اختیار این عزیزان قرار گرفت.

ذیبخش با اشاره به اینکه توزیع بن خرید کالا از اهم برنامه‌هایی است که در راستای اجرای طرح استقبال از بهار انجام شد، افزود: کمک  به نیازمندان و حمایت از محرومان از اولویت‌های اصلی شهرداری منطقه است که در سال نو با استفاده از ظرفیت‌هایی همچون مجمع خیرین به‌صورت ویژه به این موضوع می‌پردازیم.

منطقه16؛

بوستان بانوان منطقه ۱۶ آماده افتتاح و بهره برداری شده است

جواد میرزاقلی شهردار منطقه ۱۶ در حاشیه بازدید از بوستان بانوان این منطقه با اشاره به تکمیل نهایی این پروژه گفت : این بوستان با مساحت ۳ هکتار و امکانات ورزشی و رفاهی آماده افتتاح و بهره برداری شده است.

وی هدف از احداث بوستان بانوان را  توسعه  فضای ورزشی  برای توسعه فعالیتهای  ورزشی بانوان ، ایجاد فضایی سالم با رویکرد اسلامی در راستای افزایش روحیه شادابی و نشاط بانوان وتامین  آرامش در نهاد مقدس خانواده در محیطی امن همراه با آرامش عنوان کرد.

۳۰ درصد بافت های فرسوده منطقه ۱۶ نوسازی شده است

وجود بافت ریز دانه علاوه بر فرسودگی بافت موجود در منطقه یکی از مشکلات جدی این منطقه می باشد به طوریکه در این منطقه خانه های ۲۸ و ۳۰ متری وجود دارند که در حال تخریب نیز می باشند و حتی امکان مقاوم‌سازی آنها نیز وجود ندارد. با اینکه عمده مشکل این منطقه مربوط به بافت فرسوده می شود تا کنون بیش از ۳۰ درصد از بافت فرسوده موجود در منطقه نوسازی شده است.

منطقه19؛

منطقه 19 مملو از 140 هزار گل لاله شد

پیمان قربانی شهردار منطقه 19 گفت: بوستان شهید باکری در محدوده این منطقه بیشترین آمار کاشت گل های لاله را به خود اختصاص داده و فضای این بوستان با کاشت 90 هزار لاله رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفته است.

به گفته وی بزرگراه های شهید کاظمی و آزادگان، بوستان بزرگ ولایت، فضای سبز روبروی ساختمان ستادی منطقه و سایر بوستانها از دیگر مکانهایی هستند که مزین به لاله های قرمز و زرد شده اند.

قربانی همچنین به ایجاد فرش های گل در سطح منطقه اشاره کرد و افزود: 60 فرش گل در سطح بزرگراه ها و قطعات فضای سبز لچکی ها و رمپ و لوپ ها ایجاد شده که طی این فعالیت گونه هایی از گل های بنفشه، شب بو و میناچمنی در مساحتی نزدیک به 58 هزار متر کاشته شده است.

منطقه21؛

برپایی المپیادورزشی دانش آموزی محلات 13گانه منطقه 21

افسانه بیابانی رئیس اداره ورزش معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 21 از برگزاری المپیادورزشی دانش آموزی در محلات 13گانه این منطقه در راستای ارتقای سطح سلامت و ترویج فرهنگ ورزش همگانی در بین دانش آموزان خبر داد و افزود: المپیاد ورزشی دانش آموزی محلات در رشته های مختلف با حضور 16تیم شامل والیبال 8تیم،دارت 120نفر،شطرنج 16نفر، بسکتبال 8تیم،طناب کشی 12تیم وتنیس روی میز 36نفر همزمان با هفته سلامت در این منطقهبرگزار شد.

وی در ادامه افزود: در این المپیاد ورزشی پیشکسوتانیهمچون آقایان مجید جلالی،حمید استیلی ونیما نکیسا حضور داشتندو دانش آموزان در این مسابقات ورزشی کار تیمی وتلاش مشترک برای نیل به هدف پیروزی که نقش موثری در زندگی فردی واجتماعی و مسئولیت پذیری آنان در آینده دارد را آموختند.

انتهای پیام

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

سرویس اندیشه امام و رهبری

سرویس شهری

سرویس اقتصادی

سرویس مجلس