امروز : دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۴
اختصاصی / /همه بیایید/

دعوت همگانی برای مشارکت گسترده در انتخابات ۲۹ اردیبهشت

در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا، شخصیت‌ها، احزاب و گروه‌های سیاسی، سازمان‌ها و نهادها، با صدور بیانیه‌هایی جداگانه از مردم برای مشارکت گسترده و انتخابی آگاهانه دعوت کردند.
دعوت همگانی برای مشارکت گسترده در انتخابات ۲۹ اردیبهشت
پنج شنبه | ۱۳۹۶/۰۲/۲۸ - ۲۲:۴۲ |
کد خبر : ۹۵ |
دولت

به گزارش بازباران، علاوه بر دعوت مقام معظم رهبری، روسای قوای سه‌گانه، هم‌چنین رییس مجلس خبرگان رهبری و فرماندهان و نیروهای ارشد نظامی هم‌چنین وزیر امور خارجه، استاندار تهران، وزیر ورزش و جوانان، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی، وزیر آموزش و پرورش و از جمله کسانی هستند که در سخنرانی‌ها یا با صدور بیانیه‌هایی مردم را تشویق به حضور در انتخابات کرده‌اند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، مراجع تقلید و علمای حوزه علمیه،جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، بنیاد شهید و امور ایثارگران، جهاددانشگاهی، تولیت آستان حضرت معصومه(س)، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، خانه سینما، مجلس خبرگان رهبری، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و ... نیز بیانیه‌های جداگانه‌ای را درباره ضرورت حضور در انتخابات و انتخاب فرد اصلح منتشر کرده‌اند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای مجلس خبرگان رهبری، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، استادان دانشگاه و دانشجویان، هنرمندان و ورزشکاران، سفارتخانه‌های ایران در کشورهای مختلف و ... نیز از تمامی ایرانیان واجد شرایط رای دادن برای مشارکت در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ دعوت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا،  ۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزارو ۲۳۴ نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات ۲۹ اردیبهشت هستند که از این تعداد ۱ میلیون و ۳۵۰ هزارو ۲۹۴ نفر رأی اولی خواهند بود.

طبق قانون هم ملاک جمعیت هر روستا و شهر برای برگزاری انتخابات و تشکیل شوراهای شهر و روستا آخرین سرشماری مرکز آمار ایران است و سرشماری در سال ۹۵ انجام شده و جمعیت تمام روستاها و شهرها به فرمانداران و بخشداران ابلاغ شده است.

حدود ۵۵ میلیون نفر در انتخابات سال ۹۴ واجد شرایط رأی دادن بودند که در این ۱۵ ماهه تعدادی از هموطنان دار فانی را وداع گفتند ولی تعداد رأی اولی‌ها هم به واجدان شرایط اضافه شده و تعداد واجدان شرایط به ۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزارو ۲۳۴ نفر رسیده است.

بر اساس قانون کلیه کسانی که متولد ۲۹ اردیبهشت ۷۸ و قبل از آن هستند با در دست داشتن اصل شناسنامه و شماره ملی می‌توانند در انتخابات شرکت کنند. از همه واجدان شرایط دعوت می‌کنم که با در دست داشتن اصل شناسنامه و شماره ملی خود در ۲۹ اردیبهشت پای صندوق‌های رأی حاضر شوند.

در داخل کشور هیچ‌کس نمی‌تواند با ارایه گذرنامه در انتخابات شرکت کند، اما هموطنان‌مان در خارج از کشور چنانچه شناسنامه نداشته باشند قانون به آن‌ها اجازه داده است با گذرنامه در انتخابات ریاست جمهوری برای یک بار شرکت کنند.

هم‌چنین در اجرای ماده ۶۰ قانون انتخابات ریاست جمهوری ، اسامی نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران که صلاحیت آنان مورد تأیید شورای محترم نگهبان قرار گرفته است به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر اعلام می گردد:

۱-سید مصطفی آقامیرسلیم- مشهور به میرسلیم- فرزند سیدجلال-کد نامزد ۳۳

۲-حسن روحانی- فرزند اسدالله-کد نامزد۵۵

۳- سید ابراهیم رئیس الساداتی- مشهور به رئیسی- فرزند سیدحاجی-کدنامزد ۶۶

۴-سید مصطفی هاشمی طبا- فرزند سیدابوالقاسم-کدنامزد۸۸

انتهای پیام

برچسب ها :

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

سرویس اندیشه امام و رهبری

سرویس شهری

سرویس اقتصادی

سرویس مجلس